Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Активне життя соціального гуртожитку

Життя соціального гуртожитку: чим живе молодь з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у Дніпрі

Смачна допомога від соціального гуртожиткуУ Дніпрі соціально незахищена молодь допомагає військовим. З введенням воєнного стану в Україні у життя соціального гуртожитку прийшла нова традиція.

Смаколики від соціального гуртожитку для захисників

Щотижня його мешканці готують смаколики для бійців територіальної оборони.

Цього разу волонтери соцгуртожитку вкотре готували смачні, підсмажені, соковиті пиріжки з картоплею і капустою для військових тероборони міста. Смаколики вже відправились на блокпост тішити наших захисників.

 

Смачна допомога від молоді

Щотижня молодь з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у КЗ “Дніпровський міський соціальний гуртожиток” ДМР готують смаколики для ТрО. Це і смачні смажені пиріжки, і різні пироги. До процесу долучаються і працівники закладу.

Директор соціального гуртожитку Віталій СоваКерівництвом гуртожитку таке прагнення тільки заохочуються, адже любов до Батьківщини — одна з найголовніших людських цінностей. Її можна виявляти різними способами, і для кожного знайдеться свій. Наші молоді патріоти, окрім іншого, обрали шлях підбадьорення українських солдатів. Так, вони власноруч печуть смаколики, які потім доставляються на дніпровські блокпости.

“Ще на початку бойових дій ми вирішили допомагати, раз чи два на тиждень випікаючи певну партію пиріжків. Смаколики передаємо бійцям на міські блокпости. Можу впевнено сказати, що цю допомогу, вже традицію, продовжимо до самої перемоги!” – каже директор закладу Віталій Сова.

Мешканка соціального гуртожитку20-річна Ліза, мешканка гуртожитку, розповідала про процес готування страв: “Конкретно я смажу пиріжки, мені це більш за все подобається. А так усі разом весело і з розмовами чистимо картоплю, шинкуємо капусту, нарізаємо цибулю. Педагоги нам допомагають зробити якомога більше пиріжків, щоб усім військовим вистачило, щоб усі були нагодовані”.

Смаколики від соціального гуртожиткуМешканці та працівники гуртожитку впевнені, що така підтримка точно потішить солдат, подарує їм тепло і відчуття рідної домівки.

“Захисники задоволені нашою випічкою. Пиріжки завжди дуже швидко розходяться! Ще й приймаємо замовлення на наступні “постачання” смаколиків”, – каже Ліза.

 

Звичайне (і таке різне) життя соціального гуртожитку

Соціальний гуртожиток у Дніпрі

Мешканці та гості соціального гуртожиткуСоціальний гуртожиток – один з комунальних закладів департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради. Він є місцем проживання для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (ДПБП), віком від 18 до 23 років.

Цей вік якраз припадає на період випуску із центру підтримки дітей та сімей, школи, або, наприклад, гуртожитку закладу професійно-технічної освіти. Після цих життєвих етапів, молодь, яка не має куди йди і належить до категорії дітей-сиріт або ДПБП, може влаштуватись до соціального гуртожитку. Сьогодні у гуртожитку проживають 7 таких молодих людей.

У скрутні часи війни в Україні соціальний гуртожиток також приймає тимчасових переселенців. Зараз тут проживає 21 внутрішньо переміщена особа. Вони вже стали частинкою сім’ї гуртожитку і долучаються до його життя – як до “смачної допомоги”, так і до інших активностей.

 

Навички для подальшого самостійного життя

Прибирання у соціальному гуртожиткуПрибирання у соціальному гуртожиткуПрибирання у соціальному гуртожиткуМіський соціальний гуртожиток створено за ініціативи Дніпровської міської ради, у 2008 році.

Для вчорашніх вихованців дитячих закладів гуртожиток є важливим пунктом на шляху в доросле життя. Тут навчають навичкам самостійного життя і звичайним буденним завданням (організації свого дня, веденню домашнього господарства). Усе – за підтримки чуйних наставників-працівників гуртожитку.

Наприклад, нещодавно у приміщенні гуртожитку провели генеральне прибирання. Чистоту наводили залюбки і молодь, і працівники, і переселенці, яким гуртожиток став прихистком.

 

Похід як спосіб боротись зі стресом та стати сильнішими

Похід соціального гуртожиткуВже декілька разів мешканці гуртожитку та переселенці здійснювали похід місцями Приднівпровська. На кожну мандрівку – близько 10 км відстані!

Основна мета таких походів – подолання стресу та психологічного напруження. Також – збільшення витривалості та внутрішньої сили.

Похід соціального гуртожиткуОсновне кредо – більше руху на природі. Якщо є можливість – з хорошими друзями, а ні – на самоті. Головне не сидіти на одному місці, у стресі та негативі.

Під час походів мандрівники милувались місцями Придніпровська, дізнавались про історичні цікавинки, купались і просто добре проводили час разом. Дівчата брали із собою перекуси для всіх, малеча була допитлива й витривала. Кожен знайшов у поході щось для себе.

Ось таке насичене активністю, дисципліною та допомогою іншим життя соціального гуртожитку. У взаємопідтримці, взаємодопомозі, любові до рідного краю і Батьківщини.

 

Корисні ресурси

Якщо вам цікаво слідкувати за новинами соціального гуртожитку та департаменту загалом – підписуйтесь на наші соцмережі:

Теlegram
Viber
Facebook
Instagram