Суспільно корисні роботи у закладах соціального захисту
Громадські, або суспільно корисні роботи – це не завжди про правопорушення і відповідальність. Це цілком може бути тимчасова робота, яка забезпечить і зарплатнею, і новим цікавим досвідом, аж поки людина не знайде постійне місце працевлаштування.
Така ініціатива впроваджується урядовим проєктом “Армія відновлення”, до якого на початку липня долучився і Дніпро. Згідно з ним, люди, які опинилися без роботи і стоять на обліку у Центрі зайнятості долучаються до суспільно корисної діяльності.
Служба супроводу при “Соціальному таксі”
Четверо таких людей наразі працюють у Міському центрі соціальної допомоги. Характерно, що у Дніпрі вперше безробітних залучають до соціального супроводу отримувачів послуги “Соціальне таксі”. Вони супроводжують осіб з інвалідністю на кріслах колісних, ходунах та палицях тощо.
– Послуга супроводжуючого передбачає, зокрема, допомогу людині з інвалідністю без перешкод потрапити від під’їзду/будинку до авто. І навпаки – з автівки до місця призначення, наприклад, кабінету лікаря чи соціального працівника, – розповів директор Центру соціальної допомоги Максим Єрьоменко. – Наразі ми аналізуємо, наскільки високий попит на такий супровід. Якщо практика виявиться успішною, ми розглянемо можливість запровадження супроводу при “Соціальному таксі” на постійній основі.
40-річний Вадим кілька років тому потрапив у ДТП і отримав важку травму. Враховуючи свій діагноз, він шукав нову роботу і тепер радий знайти покликання у суспільно корисних роботах. “Радий, що у Центрі зайнятості мені запропонували такі роботи. В майбутньому хотів би залишитись у службі “Соціальне таксі”, адже відчуваю себе тут на своєму місці”, – ділиться чоловік.
Суспільно корисні роботи у терцентрі
Двоє нових працівників також задіяні і в Міському територіальному центрі. Тут вони одержують та доставляють допомогу, зокрема продукти харчування, готові обіди, продовольчі та промислові товари для літніх людей та ВПО.
“Дніпровський міський територіальний центр обслуговує сьогодні понад 11,5 тис. осіб поважного віку та з інвалідністю. З них понад 1 тис. – внутрішньо переміщені особи. Усі вони отримують у нашому центрі, зокрема, послугу “натуральна допомога”, і кількість отримувачів такої послуги зростає. Тому саме тут нам необхідна додаткова допомога”, – каже Ольга Мешко, директорка Дніпровського міського територіального центру.
Олена, переселенка з Краматорська, розповідає: “Коли я звернулася до Центру зайнятості, мені одразу запропонували суспільно корисні роботи в терцентрі. Тут ми обслуговуємо людей поважного віку, що, як і я, були вимушені покинути свої домівки”.
“Наразі до суспільно корисних робіт залучено близько 1500 безробітних, – зазначила Людмила Шмідт, директорка Дніпровської філії Дніпропетровського обласного Центру зайнятості. – За останній час динаміка позитивна: кількість вакансій збільшується, а кількість претендентів зменшується – більшість вже задіяна на вподобаних вакансіях”.
Якщо тимчасові працівники знайдуть своє покликання саме в соціальній сфері, керівництво обох центрів розглядатиме їх подальше працевлаштування на постійній основі.