Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

“Бути жінкою” – соціальна гра, що руйнує стереотипи

Настільна соціальна гра “Бути жінкою”: боротьба проти гендерних стереотипів та дискримінації жінок

Настільна соціальна гра "Бути жінкою"Минулого тижня у одному з відділів Міського центру соціальних служб відбулась перша гра “Бути жінкою”.

Це настільна соціальна гра, створена українською благодійною організацією «Благодійний фонд «Stabilization Support Services»» за підтримки «Українського жіночого фонду». Її мета – привернути увагу суспільства до боротьби проти гендерних стереотипів та дискримінації жінок.

Через ігрову механіку гра пропрацьовує стереотипи щодо ролі жінок в суспільстві та допомагає знайти способи протидії дискримінації. Як результат – маємо підвищення рівня обізнаності та емпатії щодо жіночого активізму.

Дарія - психологиня Денного центру соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства«”Бути жінкою” допомагає отримати навички боротьби з дискримінацією за ознакою статі. Вона навчає боротись із власними упередженнями та руйнувати їх в свідомості інших людей. Окрім цього, такі ігри формують в учасників навички комунікації, співпраці, розвивають емпатію», – каже пані Дарія, психологиня Денного центру соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Як це — бути жінкою сьогодні? Ця гра — інструмент перевтілення в одну з восьми унікальних героїнь. За правилами гри, всі учасники обирають собі роль – героїню з певними характеристиками та ресурсами. Вони рухаються полем і намагаються зібрати найбільшу кількість ресурсів, аби досягти своїх особистих цілей. В процесі учасники стикаються з різними життєвими ситуаціями, які можуть як допомогти їх персонажкам у досягненні мети (позитивні ситуації), так і завадити цьому (стереотипи).

Анастасія - фахівчиня із соціальної роботи Денного центру соціально-психологічної допомогиАнастасія – фахівчиня із соціальної роботи Денного центру. Сьогодні вона проводить гру вперше: «Гра “Бути жінкою” створена для жінок і чоловіків, віком від 16 років. Кожен крок гри – позитивні ситуації та стереотипи – спонукає знайти рішення ситуації та зробити власні висновки».

Участь у сьогоднішньому раунді гри взяли особи у складних життєвих обставинах, які отримують послугу соціального супроводу у Міському центрі соціальних служб.

Під чуйним керівництвом психолога та фахівця із соціальної роботи вони разом грали та вчились долати упередження стосовно жінок та їх ролі у суспільстві.

Настільна соціальна гра "Бути жінкою" Настільна соціальна гра "Бути жінкою" Протидія домашньому насильству

Сергій - помічник організатора, учасник"Бути жінкою"Сергій, один з помічників організаторів сьогоднішньої гри, сьогодні також грає у “Бути жінкою”. Хлопець каже, що йому дуже подобається концепція гри: “Думаю, такі настілки можуть допомогти з визначенням наявних у суспільстві дискримінаційних проблем та їх вирішенням. Сьогодні беру участь у такій грі вперше, очікую, що буде цікаво і пізнавально».