Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Чергування по місту: терцентр, соцгуртожиток, укриття

начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики Ірина МаксименкоНастав час для вже звичного соціального інспектування! Як ви знаєте, департамент ніколи не втомлюється слідкувати за якістю надання послуг у своїх установах та закладах.

Цього вівторка начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики Ірина Максименко перевірила виконання одразу трьох доручень міського голови:

 

Піклування про осіб поважного віку

То ж першою локацією став Міський територіальний центр – заклад, в якому на обліку перебуває більш ніж 11,6 тис. осіб поважного віку та з інвалідністю. Близько тисячі з них – ВПО. Маломобільних підопічних соцробітники доглядають вдома, для рухливих передбачене цікаве дозвілля у рамках денного догляду у самому терцентрі, плюс послуги натуральної адресної допомоги, соціальної адаптації та екстреного втручання.

Піклування про осіб поважного віку начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики Ірина Максименко Піклування про осіб поважного віку

Конкретно в Самарському відділі терцентру, який відвідала з перевіркою пані Ірина, обслуговуються близько 1,5 тис. містян і ВПО поважного віку та з інвалідністю. Окрім цього, щоденно 5,6 тис літніх людей забезпечуються смачними повноцінними обідами.

“Підопічні відділення денного перебування харчуються щодня під час відвідування відділів терцентру. Також обіди видають у відділенні організації надання натуральної допомоги. Маломобільним особам поважного віку та з інвалідністю, які обслуговуються вдома, обіди регулярно доставляють соціальні робітники. Обіди у терцентрі отримують надзвичайно багато схвальних відгуків, адже для багатьох наших підопічних вони – дійсно вагома допомога”, – каже чергова по місту Ірина Максименко.

пані Марія, підопічна відділу Дніпровського міського територіального центру в Самарському районі“Мій син на фронті, тож я почувалась пригнічено і самотньо… І, думаю, мій такий стан лише погіршувався б, якби подруга не розказала про терцентр. Тут мене дуже підтримали; колектив і пенсіонерів, і працівників – надзвичайний.

Піклування про фізичне і психологічне здоров’я, творчість, спілкування, безкоштовне харчування – це все така потрібна допомога самотнім людям мого віку”, – ділиться пані Марія, підопічна відділу Дніпровського міського територіального центру в Самарському районі.

 

Активна молодь соцгуртожитку допомагає захисникам

А на другій локації – у Дніпровському міському соціальному гуртожитку – все створено для комфортного проживання осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 23 років.

Тут молодь готується до дорослого життя: вчаться вести домашнє господарство, працювати, розподіляти власний бюджет тощо. Фахівці гуртожитка – це і наставники, і справжні старші друзі – надають психологічні, соціально-педагогічні, юридичні та інформаційні послуги. І, звичайно, лагідно виховують, прищеплюючи позитивний світогляд, патріотизм і здоровий спосіб життя.

Соціальний гуртожиток начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики Ірина Максименко Соціальний гуртожиток

На сьогодні в закладі мешкає 16 таких юнаків і дівчат. А ще тут прихистили 11 ВПО. Спільно із співробітниками “гуртожитківці” сформували гарну команду: разом прибирають у приміщенні та на дворі, разом проводять дозвілля. А ще вони товаришують із місцевою військовою частиною, для якої разом щотижня випікають традиційні смаколики – пиріжки та пироги.

Активна молодь соцгуртожитку допомагає захисникам Активна молодь соцгуртожитку допомагає захисникам

“Дуже тішить, що молодь у соцгуртожитку така свідома і активна. Звісно, допомагають їм і працівники, і тимчасові мешканці закладу – ВПО. Така спільна робота корисна для усіх, адже це і соціалізація наших вимушених гостей, і набуття корисних навичок, і підтримка захисників”, – відзначила пані Ірина.

 

Облаштування укриттів у Дніпрі

А тепер – до перевірки укриття в приміщенні КЗК “Арттериторія” на вул. Липовій, 12. Ми побачили, що його легко знайти завдяки покажчикам руху і табличкам. Відповідно до вимог, воно має один основний вхід/вихід та один аварійний вихід.

Базове наповнення тут на гідному рівні: місця для сидіння, електроживлення, штучне та аварійне освітлення, системи водопроводу та каналізації, система вентиляції. Звісно, є запаси питної і технічної води, аптечка, шанцевий інструмент, вогнегасники.

облаштування укриттів у Дніпрі облаштування укриттів у Дніпрі облаштування укриттів у Дніпрі

“Укриття КЗК “Арттериторія” на Липовій 12 – одне з найпростіших укриттів на балансі міста. Воно розраховане на 50 місць та повністю обладнане за всіма вимогами, – підсумувала пані Ірина. – Укриття має все необхідне для безпечного і комфортного перебування тут людей під час повітряної тривоги”.

Завідувач Палацу культури “Північний” філії “Арттериторії” Іван Дубровін Завідувач Палацу культури “Північний” філії “Арттериторії” Іван Дубровін каже, що укриття повноцінно працює для містян:
“Приходять люди, що живуть поруч, спускаються діти, які займаються у гуртках у палаці. Доступ до укриття цілодобовий, є охорона, завжди присутній черговий. Усі, хто потребує убезпечитись під час повітряної тривоги, може скористатись укриттям – усіх допустять, нікому не відмовлять”.

Тож,  інспекцією ми повністю задоволені! Працюємо на благо містян!