Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Допомога сім’ям, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування

Піклування про сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Дніпро – потужний осередок соціального захисту для багатьох категорій громадян. Без міської уваги не залишаються ті, хто її потребує понад усе: наприклад, сім‘ї в яких виховуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, у тому числі ВПО. Піклування про сиріт та дітей ПБП — один з важливих напрямків роботи соціальної сфери міста.

 

Сімейні форми виховання

Наразі на обліку в управліннях-службах у справах дітей районних адміністрацій нараховується понад 1554 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Піклування про сиріт, Оксана Білоусова, управління-служба у справах дітей«Сімейні форми виховання в нашому місті різні: опіка/піклування, дитячі будинки сімейного типу, усиновлення. Тільки за минулий рік усиновлено 26 дітей», — розповіла Оксана Білоусова, представниця управління-служби у справах дітей.

За кожною такою сім’єю закріплений спеціаліст управління-служби, який постійно тримає зв’язок з родиною, визначає їхні потреби та надає всебічну допомогу.

 

Піклування Міського центру соціальних служб

Піклування про сирітВеликий внесок у підтримку родин, які виховують дітей-сиріт та дітей ПБП, щоденно робиться Міським центром соціальних служб. Піклуються тут також і про сім’ї внутрішньо переміщених осіб з дітьми.

Протягом минулого року 2 140 таких родин отримали допомогу у вигляді

  • рису, борошна та олії,
  • дитячих підгузків,
  • дитячого харчування,
  • іграшок,
  • засобів гігієни тощо.

Родинам внутрішньо переміщених осіб для дітей віком від 1 до 3 років було надано 1075 комплектів зимового дитячого одягу.

Піклування про сиріт, Анастасія Тищенко, Міський центр соціальних служб«Прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу підтримка та супровід надається постійно. Родинам опікунів така увага приділяється у перший рік взяття дитини під опіку та в останній — перед її повноліттям, — уточнює Анастасія Тищенко, директорка Міського центру соціальних служб. — Фахівці перевіряють родини на наявність певних труднощів, залучають психолога, якщо це потрібно, направляють, підказують певні питання. Адже основне наше завдання — будь-що допомагати та зберігати родини».

Протягом 2022 року Міський центр соціальних служб охопив соціальними послугами 4 643 сім’ї, у яких виховується 5 342 дитини.

Піклування про сиріт, опікунка двох дітей ОксанаПідопічні центру висловлюють велику подяку за уважне ставлення та комплексну підтримку. Оксана — опікунка двох хлопців 12-ти та 5-ти років. Жінка говорить: «Хочу сказати велике спасибі фахівцям центру, які з нами на зв’язку практично 24/7. Вони завжди дадуть цінну пораду, забезпечать психологічну та матеріальна турботу».

Так тримаємо!