Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Довідка ВПО під час воєнного стану

Як отримати довідку ВПО під час воєнного стану

Постановою Кабміну України від 13.03.2022 року № 269 оновлено Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (затверджений Постановою КМУ від 01.10.2014 № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб”). Відтак, мешканці певних територій, які були виушені покинути місця свого постійного проживання через війну, можуть отримати довідку та стати на облік ВПО під час воєнного стану.

Хто має право отримати довідку?

Отримати довідку мають право громадяни, які після введення воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні” перемістилися з території, на якій проводяться бойові дії та яка визначена у Переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка» (Перелік затверджений Розпорядженням Кабінету Міністрів  України від 06.03.2022 року №204 – р (у редакції згідно з Розпорядженням КМУ від 11.03.2022 року №213 – р).:

Території, переселенці з яких можуть отримати довідку ВПО під час воєнного стану

Як було зазначено вище, це території, де проводяться активні бойові дії та де надається допомога в рамках Програми «єПідтримка». Це:

  • Волинська область
  • Дніпропетровська область
  • Донецька область
  • Житомирська область
  • Запорізька область
  • Київська область
  • Миколаївська область
  • Одеська область
  • Сумська область
  • Харківська область
  • Херсонська область

Отримання довідки ВПО у місті Дніпро

Для отримання довідки ВПО у Дніпрі необхідно звернутись:

  • до Лівобережного, Правобережного або Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради (у залежності від району міста);
  • онлайн через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (“Портал Дія”) за технічної можливості. Електронна форма довідки може формуватися засобами Єдиної інформаційної бази даних про ВПО та Порталу Дія і передається в мобільний додаток Порталу Дія внутрішньо переміщеної особи за її запитом.

Необхідні документи

Для включення до Єдиної інформаційної бази даних про ВПО та отримання довідки необхідно подати до управління за місцем перебування заяву та документи:

  • документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або
  • документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або
  • свідоцтво про народження дитини.

Якщо в таких документах відсутні відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, заявник надає докази, що підтверджують факт проживання на цій території на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення (військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби; трудова книжка із записами про трудову діяльність; документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно; свідоцтво про базову загальну середню освіту; атестат про повну загальну середню освіту; документ про професійно-технічну освіту; документ про вищу освіту (науковий ступінь); довідка з місця навчання; рішення районної, районної у мм. Києві чи Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування; медичні документи; фотографії; відеозаписи тощо).

Отримання довідки ВПО представником особи

Законний представник дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, посадові особи, які здійснюють захист прав такої дитини, у разі необхідності підтвердження чи перевірки персональних даних дитини можуть отримати відповідні відомості на підставі письмового запиту до Мінсоцполітики.

У разі подання заяви про взяття на облік законним представником особи, від імені якої подається заява, додатково подаються:

  • документ, що посвідчує особу законного представника;
  • документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі);
  • у разі потреби – свідоцтво про народження дитини.

Контакти управлінь соціального захисту населення Дніпровської міської ради для отримання консультації щодо видачі довідки ВПО

Лівобережне управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради:
Амур – Нижньодніпровський район – 093-707-47-00

Індустріальний район – 098-246-14-92

Самарський район – 066-717-67-04

 

Правобережне управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради:
Новокодацький район – 063-343-48-04

Чечелівський район – 063-343-47-27

 

Центральне управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради:
Соборний район – 097-385-60-19, 095-510-26-50

Центральний район – 095-192-96-81

Шевченківський район – 066-482-31-49