Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Електронний кабінет особи з інвалідністю

Електронний кабінет особи з інвалідністю: зручний спосіб подати документи та вибрати засоби реабілітації

З січня 2022 року у Централізованому банку даних з проблем інвалідності запроваджується “Електронний кабінет особи з інвалідністю”.

Завдяки кабінету громадяни зможуть в режимі онлайн подати документи та вибрати технічні засоби реабілітації (ТЗР).

Забезпечення осіб з інвалідністю (у тому числі дітей) технічними та іншими засобами реабілітації регламентує постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321.

Створення єдиної бази даних людей з інвалідністю також регламентується відповідним державним документом — постановою Кабміну від 16 лютого 2011 р. № 121.

Доступ до Електронного кабінету можливий за кваліфікованим електронним підписом (КЕП).

Кабінет особи з інвалідністю покликаний забезпечити:

  • зареєстрованим в Централізованому банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ) — можливість подачі заяв про потребу в забезпеченні ТЗР та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання КЕП;
  • особам, інформація про яких відсутня в централізованому банку даних з проблем інвалідності, — можливість подачі заявки на первинну реєстрацію в централізованому банку даних з проблем інвалідності;
  • можливість переглядати повідомлення щодо результату розгляду заяви про забезпечення ТЗР;
  • доступ до інтерактивного каталогу ТЗР, переліку виробників ТЗР та надавачів соціальних послуг.

Користувачам електронного кабінету відображається інформація про всі ТЗР, які вони отримували за останні роки . Також буде можливість перевіряти хід розгляду своєї заяви, бачити повідомлення щодо виникнення певних проблем із документами, брати участь в опитуванні щодо якості послуг.

 

Як зареєструватися в Електронному кабінеті?

Крок 1

Спершу, якщо ви не зареєстровані в ЦБІ, необхідно подати заяву про первинну реєстрацію в ЦБІ через пункт головного меню Електронного кабінету — «Заява про первинну реєстрацію в ЦБІ».

кабінет особи з інвалідністю

 

Крок 2

Якщо у вас є КЕП, виконується первинна реєстрація в Електронному кабінеті. Це можна зробити самостійно, без особистого звернення до органів соціального захисту населення. Для цього є посилання «Реєстрація» на головній сторінці кабінету. Зайдіть на головну сторінку Електронного кабінету та оберіть пункт меню «Реєстрація». Заповніть реєстраційну форму шляхом введення логіна, пароля, підтвердження пароля та електронної адреси.

кабінет особи з інвалідністю

 

Для проходження реєстрації за КЕП, необхідно:

  • заповнити дані КЕП (обрати АЦСК, файл підпису КЕП та ввести пароль до КЕП);
  • натиснути кнопку «Зареєструватися».

За результатами реєстрації на вашу електронну адресу надійде лист. У ньому буде підтвердження реєстрації в Електронному кабінеті особи з інвалідністю ЦБІ.

Доступ до електронних послуг Електронного кабінету ЦБІ надається після авторизації. Для цього потрібно на головній сторінці Електронного кабінету натиснути кнопку «Вхід».