Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Грошова допомога у період війни

Через руйнівні і трагічні події війни, багато українців потребують особливої уваги та допомоги. Це, зокрема, фінансова підтримка, адже через війну тисячі людей залишись без жодних засобів для існування. Відтак, державна грошова допомога під час війни є вкрай важливою для них.

Яку допомогу надає держава під час війни? Хто і як може її отримати? Як не стати жертвою маніпуляцій щодо державних допомог в Інтернеті? Читайте у нашій статті.

 

Грошова допомога під час війни: актуальні виплати

Грошова допомога під час війни внутрішньо переміщеним особам

Під вимоги сьогодення було модернізовано отримання грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб. Постановою Кабінету Міністрів України №332 від 20.03.2022 Уряд затвердив новий Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Кому надається державна соціальна допомога?

Переселенцям з Криму та регіонів України, де проводяться бойові дії (навіть в межах однієї області), які включені до реєстру ВПО.

Як отримати допомогу?

Допомогу можна отримати, подавши заяву:

  • через веб-портал або мобільний додаток “Дія” (для тих, у кого є смартфон або доступ до комп’ютера);
  • до органів соціального захисту, ЦНАП або уповноважених осіб громади (для тих, у кого немає смартфонів, або доступу до комп’ютера).

Увага! На сьогодні подача заяви через ДІЮ не працює. Очікується, що ця функція в застосунку з’явиться найближчими днями.

В місті Дніпрі цю послугу можна отримати в управліннях соціального захисту населення за місцем фактичного проживання.
Проте, радимо дочекатися кінця тижня та оформити допомогу через застосунок “Дія”.

Як та у якому розмірі надається допомога?

Допомога надається щомісячно на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення/скасування на кожну внутрішньо переміщену особу.

Розмір доомоги складає:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 грн;
  • для інших осіб – 2 000 грн.

Зверніть увагу! Ті внутрішньо переміщені особи, які отримували допомогу відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 505, автоматично почнуть отримувати нову допомогу.

Розмір допомоги НЕ враховується під час обчислення доходу сім’ї для отримання інших допомог. Тому переселенці мають змогу отримувати інші соціальні виплати.

 

Допомога родинам з дітьми

ЮНІСЕФ разом із Міністерством соціальної політики запровадили програму грошової допомоги під час війни “Спільно”. У рамках програми передбачені виплати родинам з дітьми, що постраждали внаслідок воєнних дій та потребують фінансової підтримки.

Хто може отримати?

Допомогу можуть отримати родини, які:

  • мають 3 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні 1 дитина не досягла 2х років на момент подачі заявки;
  • мають 2 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні 1 дитина з інвалідністю.

Важливо! Названі батьки або батьки-вихователі також можуть подавати заявку на отримання допомоги.

Як отримати?

Якщо ваша родина саме така, необхідно зареєструватися на сайті програми “Спільно”. Заявку розглянуть фахівці ЮНІСЕФ та його партнери, і повідомлять про рішення, надіславши СМС на ваш номер. Уся інформація при цьому залишиться конфіденційною.

Як розраховується сума і відбувається виплата грошової допомоги?

Сума грошової допомоги на місяць складає 2200 грн на кожного члена сім’ї, але не більше як на 5 осіб. Виплата допомоги за 3 місяці відбувається одноразово, єдиним банківським переказом.

Наприклад, якщо в родині 5-ро членів, то вона отримає 2 200 грн х 5 осіб х 3 місяці = 33 000 грн.

Виплата надійде на вказаний вами банківський рахунок чи дебетову картку протягом 4 тижнів з моменту подання заявки. Перед поданням заявки переконайтеся, що у вас є доступ до рахунку.

 

Допомога ФОП та найманим працівникам “єПідтримка”

Це одноразова державна грошова допомога у розмірі 6500 грн.

Хто може отримати?

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2022 № 199, зазначена допомога надається для таких категорій осіб:

  • активні ФОП 1-4 групи, які подали звітність за IV квартал 2021 року (або загалом за 2021 рік);
  • усі наймані працівники, за яких роботодавці подали звітність за ІV квартал 2021 року (або загалом за 2021 рік). Це не стосується працівників бюджетних установ, фондів загальнообов’язкового державного страхування та державної служби.

Як отримати?

Увага! Заяви на отримання грошової допомоги для ФОП та найманих працівників приймалися до 01.04.2022 року. На сьогодні заяви вже НЕ приймаються. Здійснюється виплата допомоги.

 

Пенсія, грошова допомога під час війни та державні соціальні допомоги: особливості отримання в умовах воєнного стану

Пенсія та грошова допомга під час війни: як отримати в умовах воєнного стану

На картку банку

У разі, якщо уповноважений банк, обраний одержувачем, не може виконати свої функції, кошти будуть переказані до АТ «Ощадбанк». Це відбуватиметься без відкриття рахунку, про що людину повідомлять Пенсійний фонд України або орган соціального захисту населення.

Для отримання цих коштів, необхідно пред’явити:

  • паспорт;
  • довідку РНОКПП (індивідуальний податковий номер).

Через АТ «Укрпошта»

Одержувачі пенсії та допомоги через АТ «Укрпошта», які перебувають за своїм постійним місцем проживання, повинні:

  • очікувати доставку пенсії чи грошової допомоги вдома;
  • за наявності безпечних умов для життя – отримати виплати самостійно у найближчому відділені “Укрпошти”.

Людям з числа одержувачів виплат через АТ «Укрпошта», які в умовах війни змінили своє місце проживання, необхідно обрати зручний спосіб одержання виплати. Це можуть бути:

  • грошовий переказ через АТ «Ощадбанк» без відкриття банківського рахунку;
  • переведення “Укрпоштою” коштів на поштове відділення за новим місцем перебування або до будь-якого автоматизованого відділення “Укрпошти”.

 

Надання державних соціальних допомог в умовах воєнного стану

Нагадуємо стосовно виплат і призначення певних видів державної соціальної допомоги в умовах воєнного стану.

Що робити, якщо закінчився термін виплати допомоги?

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 214, виплата державної соціальної допомоги, яка була призначена раніше, продовжується в АВТОМАТИЧНОМУ режимі. Це діятиме на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення/скасування.

Тому, якщо зараз у вас закінчився строк виплати державної соціальної допомоги, повторно звертатися з поданням документів до органів соціального захисту населення НЕ потрібно.

Кого саме це стосується?

Постановою передбачається автоматичне продовження:

  • державної соціальної допомоги:
    • малозабезпеченим сім’ям;
    • одиноким матерям;
    • на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
    • на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги;
  • щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу;
  • тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
  • щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам;
  • тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Важливо!  Тим отримувачам, яким було продовжено виплати відповідно до зазначеної Постанови, потрібно протягом  місяця після припинення/скасування воєнного стану звернутися до органів соціального захисту населення для оновлення документів.

Якщо отримувачі таких видів державної соціальної допомоги:

  • особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю,
  • особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю

пропустили термін переогляду допомоги, їхня виплата також НЕ зупиняється. Виплати продовжаться на період введення воєнного стану та місяця після його припинення/скасування.

 

Маніпуляції та недостовірна інформація про грошову допомогу під час війни

На сьогодні багато ЗМІ поширюють недостовірну інформацію, щодо державних соціальних допомог.

Зокрема, у мережі Telegram можна натрапити на повідомлення, що, нібито, прийняті нові закони. Стверджується, що цими “законами” передбачена державна грошова допомога під час війни:

  • для різних категорій населення або, взагалі,
  • усім громадянам.

У деяких каналах та ботах просять підписатися на певну кількість Telegram-каналів, щоб отримати детальну інструкцію з отримання допомоги. Також поширюють інформацію, що виплата якось пов’язана з віковою категорією людини.

фейк про грошову допомогуфейк про грошову допомогуфейк про грошову допомогу

Будьте уважні! Ця інформація не відповідає дійсності.

 

Достовірна інформація про грошову допомогу у період війни

На сьогодні актуальними виплатами є тільки зазначені вище у цій статті.

Зверніть увагу! Виплати державної допомоги можна оформити ЛИШЕ у офіційній спосіб через компетентні органи або сервіси.

Жоден Telegram-канал чи бот не дає інструкцій щодо отримання допомог від держави! Тим більше, за підпискою на інші канали у Телеграм. Жодна з можливих допомог НЕ оформлюється через Telegram-канали!

Довіряйте лише офіційним перевіреним джерелам інформації.