Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Особи з інвалідністю шиють одяг для ЗСУ

Одяг для ЗСУ від осіб з інвалідністю

Одяг для ЗСУ від осіб з інваладністюУ Дніпровському міському центрі соціальної допомоги (МЦСД) особи з інвалідністю шиють одяг для ЗСУ. Для здобувачів професії «Швачка» відділення професійної реабілітації Центру це і практика, і спосіб долучитися до майбутньої перемоги України.

Підопічні відділення майстерно відшивають та передають на фронт:

  • флісові балаклави;
  • теплі шкарпетки;
  • снайперські рукавиці.

Шиють також і для ВПО — для наймолодших переселенців майбутні професійні швачки та кравці створюють приємну постільну білизну.

Постільні білизна для переселенцівТеплі балаклави для ЗСУОсоби з інвалідністю шиють одяг для ЗСУ

Лариса Жукова, відділення професійної реабілітації осіб з інвалідністюЗавідувачка відділення професійної реабілітації та соціально-побутової адаптації Лариса Жукова відзначає: «Допомагаючи армії та переселенцям, особи з інвалідністю відчувають себе частиною чогось більшого, частиною великої спільної справи. Це допомагає їм почуватись потрібними і корисними, піднімає їх самооцінку, покращує загальний моральний стан. А найвища нагорода для них — фотозвіти вдячних воїнів ЗСУ».

 

 

Шиття задля перемоги

Шити одяг для ЗСУ у МЦСД почали з 2016 року. Тоді колишній керівник відділення професійної реабілітації та соціально-побутової адаптації шукав можливості проходження практики  для слухачів курсу «Швачка». Так відбулося знайомство відділення із Тетяною Волинець — головою Благодійного фонду «Національні гуманітарні програми». Відтоді між Центром та Фондом склалася тісна співпраця із пошиття речей для ЗСУ та переселенців.

Тетяна Волинець, БФ "Національні гуманітарні програми"«Спершу все починалось із невеличких тестових завдань. А у 2017 році ми уклали повноцінний договір про співпрацю. Підопічні відділення з інвалідністю вправно виконують усі замовлення. Так, промислових масштабів нема, але й нічого не шиється «на склад» — усі речі відшиваються на наше замовлення та одразу знаходять своїх вдячних власників. Для майбутніх спеціалістів це — практика необхідних навичок, а для отримувачів їх виробів — пряма практична користь. Але звісно, лише практикою навичок така ініціатива не закінчується, адже для осіб з інвалідністю це важлива можливість зробити свій внесок у спільну справу перемоги над ворогом», — розповідає пані Тетяна.

Одяг для ЗСУЗараз підопічні відділення шиють речі для війська та ВПО на постійній основі в рамках свого курсу (навчальний рік). Замовлення на вироби надає БФ «Національні гуманітарні програми» від волонтерів, які напряму контактують з підрозділами військових, переселенцями і знають їх потреби. Тканину для виробів також надає Фонд — через власні можливості, збори коштів у соціальних мережах, волонтерів та небайдужих людей.

Ось, наприклад, почала зв’являтись потреба у теплій термобілизні для воїнів ЗСУ. Тож до відділення профреабілітації від Фонду поступило таке замовлення та відповідна тканина. І ось, вже майже відшито «експериментальний» зразок білизни. Після тесту військовими та необхідних доопрацювань, особи з інвалідністю шитимуть їх на замовлення бійців постійно.

Сьогодні ж майбутні швачки та кравці передають на фронт 30 флісових балаклав, а також 30 наволочок для діток-переселенців.

 

Майбутні професіонали

Карина - дівчина, яка шиє одяг для ЗСУКарина навчається шиттю у Центрі соціальної допомоги вже 3 роки. У майбутньому дівчина хоче пов’язати своє життя з цим ремеслом.

«Я дуже довго шукала, де саме мене можуть навчити такій професії, адже завжди прагнула стати саме швачкою. Я дуже зраділа, коли знайшла таку можливість у Міському центрі соціальної допомоги», — ділиться Карина.

Катя шиє для ЗСУІнша майбутня швачка — Катя — також хоче збудувати кар’єру у цій професії. На питання, що саме подобається шити найбільше, дівчина відповідає: «Я все вмію — і балаклави, і спідню та постільну білизну, і фартухи. В мене все виходить. Дуже приємно потім отримувати фотозвіти з нашими речами».

 

 

Професійна реабілітація осіб з інвалідністю

Відділення професійної реабілітації та соціально-побутової адаптації МЦСД надає послугу з професійної реабілітації особам з інвалідністю. Така соціальна послуга передбачає відновлення або набуття нових професійних навичок особами з інвалідністю. При цьому враховуються індивідуальні особливості реабілітації особи.

Професійна реабілітація осіб з інвалідністюПрофесійна реабілітація здійснюється за двома професіями:

  • швачка,
  • оператор комп’ютерного набору.

Усі навички, здобуті завдяки професійній реабілітації, особи з інвалідністю можуть використовувати у житті. Особи з робочою групою інвалідності можуть отримати диплом про освіту і починати професійну діяльність. МЦСД допомагає своїм випускникам з працевлаштуванням.

Отримати послуги Центру можна за скеруванням управління соціального захисту населення, або звернувшись до Міського центру соціальної допомоги. Адреса Міського центру соціальної допомоги: вул. Комбрига Петрова, 21. Телефон: (073) 785 64 61.

Особи з інвалідністю шиють для ЗСУ