Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Послуги для ВПО та безпечність укриття: перевірка чергового

Якісні соціальні послуги внутрішньо переміщеним особам

Соціальна сфера Дніпра представляє собою великий злагоджений механізм. Його якісне функціонування тісно пов’язано з роботою одного з головних елементів – управління соціального захисту населення. Саме туди спершу направляються переселенці по приїзду в Дніпро. І місто робить все можливе, щоб гості мали усі права нарівні з давніми мешканцями.

соціальні послуги ВПО соціальні послуги ВПО

В управліннях громадяни оформлюють статус та допомогу на проживання ВПО – її наразі отримують майже 115 тисяч осіб. Також, згідно з Комплексною програмою підтримки внутрішньо переміщених осіб, видаються талони на безкоштовні гарячі обіди.
А ще дворазовим харчуванням забезпечуються шелтери, в яких живуть переселенці вразливих категорій. До речі, управління приймає документи на компенсацію за безоплатне розміщення ВПО від фізичних осіб (отримують 2 тис. дніпрян) та на відшкодування вартості комунальних послуг – від приватних та комунальних закладів, які розміщують ВПО (отримують 6 закладів).

Працівниками управлінь відбувається і скерування до відповідних потребам ВПО закладів або громадських організацій – наприклад, вони підкажуть, де можна отримати психологічну допомогу.

Це – “стартовий майданчик” для безлічі переселенців, які не тільки оформлюють належні документи, а й працюють на громадських роботах в управлінні (за воєнний період працевлаштовано 33 особи). Його сьогодні відвідала і наша інспекція на чолі з заступником мера, директором департаменту соціальної політики ДМР Едуардом Підлубним. Як зазначив пан інспектор, три управління соцзахисту забезпечують виконання чинного законодавства щодо призначення державних соціальних допомог та компенсацій, а також деяких міських програм соціального захисту.

соціальні послуги ВПО соціальні послуги ВПО

– Загалом тут отримують соціальні послуги близько третини жителів міста – громадян пільгових категорій – та більш ніж 180 тисяч внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих у Дніпрі, – розповів Едуард Станіславович. – Кількість відвідувачів чимала, але я бачу, що немає великих черг, робота відбувається оперативно, люди не чекають. До кожного індивідуальний підхід, який забезпечується працівниками. Сподіваємося, вже зовсім скоро управління АНД та Індустріального району будуть надавати послуги в новому “Прозорому офісі” на проспекті Слобожанському ще оперативніше та ще зручніше.

 

Перевірка укриття у місті

Поспілкувавшись із спеціалістами і відвідувачами та упевнившись у високоякісній роботі управління, ми відправилися з перевіркою до укриття “Дніпрометизу”. Це масштабне сховище під стать великому підприємству знаходиться на -3 поверсі, загальною площею 1000 кв. м. Воно працює цілодобово, а за порядком завжди пильнує черговий. Табличка, покажчики руху – зроблено все необхідне для того, щоб знайти його було легко. Відповідно до вимог, є один основний вхід/вихід та один аварійний.

До того ж, облаштовані місця для сидіння і наявні ліжка, резервне електроживлення завдяки дизель-генератору, системи водопроводу та каналізації, а також система вентиляції. Є запаси води, аптечка, шанцевий інструмент, вогнегасники.

укриття у Дніпрі укриття у Дніпрі укриття у Дніпрі

Приміщення облаштоване всім необхідним для безпечного перебування працівників та містян у разі повітряної тривоги. Крім того, воно розраховано на цілих 1300 місць.

– Я приємно вражений облаштуванням укриття, – зауважив пан Едуард, – оскільки воно має велику площу і відповідає всім належним нормам. Підприємство добре слідкує за станом генератора, вентиляційних шахт, медпункту, санвузлів. Доступ для мешканців міста завжди відкритий під час повітряної небезпеки.

То ж, сьогоднішня інспекція вийшла надзвичайно продуктивною. Продовжуємо працювати на благо містян!