Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Прихисток у терцентрі

Прихисток для переселенців у Дніпровському міському територіальному центрі

Міський територіальний центр у Дніпрі надав прихисток переселенцям з місць активних бойових дій у Донецькій області.

Сьогодні тут, зокрема, перебувають працівники управління соціального захисту міста Покровськ разом із сім’ями. Звернувшись до колег у м. Дніпро, вони знайшли безпеку, піклування та можливість і далі виконувати свою роботу.

 

Міський територіальний центр

Дніпровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) опікується людьми з незахищених верств населення міста. Це — люди похилого віку та особи з інвалідністю. У центрі вони отримують такі послуги, як догляд вдома, денний догляд, соціальна адаптація, натуральна допомога, представництво інтересів тощо.

Робота центру під час воєнного стану

З оголошенням воєнного стану в Україні, територіальний центр не припинив своєї роботи. Соціальні працівники продовжують навідувати підопічних, а також виявляють людей похилого віку та людей з інвалідністю, які залишились самотніми через війну і потребують допомоги. У центрі продовжують надавати послуги з соціальної адаптації для підопічних денного відділення. Тут також організовують збір допомоги для тих, хто її потребує. Зокрема, за допомогою благодійних акцій.

Коли ж до департаменту соціальної політики м. Дніпра звернулись по допомогу колеги з Донецької області, терцентр підлаштував свою роботу і до прийому переселенців.

 

Прихисток для переселенців у Дніпровському міському територіальному центрі

Проживання переселенців у терцентріКоли почалася війна, відділення територіального центру Індустріального району стало прихистком для переселенців з Донецької області. В найкоротші терміни  було зробено все, щоб пристосувати відділення для розміщення людей.

На сьогодні тут організовано усе для комфортного довготривалого перебування:

  • кімната відпочинку;
  • їдальня;
  • кухня;
  • душова кімната.

Харчування для переселенцівЗавдяки залученню волонтерів та благодійних фондів, переселенців у територіальному центрі вдалося забезпечити гарячими обідами та питною водою. Надають також дієтичне харчування тим, хто цього потребує.

РукоділляФахівці відділення надають психологічну допомогу переселенцям. Проводяться також заняття з рукоділля. Зараз у терцентрі перебувають люди різних вікових категорій — дорослі, діти, люди похилого віку. Усі вони потребують психологічної підтримки, адже їм довелося пережити чимало, тікаючи від війни.

Бабанська Вікторія

«У відділенні сьогодні перебуває навіть кішка, яка приїхала з Лисичанська. За короткий строк ми змогли створити усі необхідні умови для довгострокового перебування переселенців у нашому відділенні. Допомагали всі — працівники терцентру, підопічні, волонтери: приносили посуд, речі, продукти. Усе, щоб забезпечити цих людей комфортом. І ми продовжуємо створювати його. Обладнали також приміщення для фахівців управління соціального захисту м. Покровськ, щоб вони могли продовжувати працювати віддалено», — повідомляє заступниця директора Дніпровського міського територіального центру в Індустріальному районі Вікторія Бабанська.

 

Переселенці з Донеччини у територіальному центрі

Із початком бойових дій міською радою м. Покровськ було прийнято рішення про евакуацію служб міста. Працівники управління соціального захисту звернулось до колег у Дніпрі, де й знайшли такий необхідний прихисток. Сьогодні вони перебувають у територіальному центрі разом із сім’ями.

Бонзюх Ірина«Безумовно, у місті залишаються соціальні працівники, які надають послуги людям у Покровську», — каже начальниця управління соціального захисту м. Покровськ Бонзюх Ірина Павлівна. «Керівництво та фахівці управління сьогодні приймають рішення та виконують свою роботу віддалено. Ми дуже вдячні за таку можливість колегам з Дніпра. Завдяки їх допомозі ми у безпеці і продовжуємо забезпечувати мешканців Покровська необхідними виплатами, допомогами та пільгами. Ми можемо й надалі слугувати своїй громаді».

 

Олена Яценко

Пані Олена  Яценко, яка теж перебуває сьогодні у територіальному центрі, працює в управлінні соціального захисту Покровська з 2016 року. Раніше, у 2014 році, жінці з дітьми вже доводилось тікати від війни. Спочатку у підконтрольне Україні м. Курахово, потім — до Покровська. Сьогодні, тікаючи від бойових дій, жінка з дітьми опинилася у Дніпрі разом із колегами з управління. Її батьки залишаються у Покровську. Там, на жаль, досі небезпечно.

Пані Олена вдячна колегам з Дніпра за допомогу: «Тут нам надали прихисток. Ми тут живемо, працюємо. Тут затишно. Але думки про повернення додому не зникають. Хочу повернутись і відбудувати свою Україну. Спершу в Покровськ, а потім у рідний дім».