Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Психологічна допомога у Центрі “Мамине щастя”

Психологічна робота з сім’ями у складних життєвих обставинах та ВПО

Психологічна робота з дітьмиПсихологічна робота у наших дитячо-родинних закладах має велике значення для їх мешканців. Сім’ї у складних життєвих обставинах потребують не тільки соціальної, а й психологічної допомоги. Це допомагає їм покращити рівень життя та гармонізувати стосунки всередині родини.

Тому на психологів та соціальних робітників таких закладів покладається велика відповідальність. Від обраної ними тактики психологічної роботи залежить душевне здоров’я дорослих і малих членів сім’ї та їх щасливе майбутнє.

 

Психологічна робота у “Маминому щасті”

У психологів Центру соціальної підтримки дітей та сімей “Мамине щастя” завдання, здається, надскладне. На їхніх “плечах” підтримка жінок та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах або постраждали від домашнього насильства.

Окрім цього, від початку повномасштабного вторгнення у Центрі проживають також внутрішньо переміщені родини. Ці люди були змушені залишити свої домівки через бойові дії або тимчасову окупацію. Вони пережили складну дорогу з рідних міст до Дніпра, але і тут безпека умовна – лунають сирени, час від часу стаються вибухи.

Практичний психолог Центру "Мамине щастя"

“Такі люди потребують особливої уваги. Коли ми працюємо, наприклад, з постраждалими від насильства – ми вилучили особу із кризової ситуації та можемо забезпечити їй безпеку. Людям, які тікали від війни, ми не можемо цього дати, адже зараз безпека умовна всюди”, – каже Марія Дядечко, практичний психолог Центру “Мамине щастя”.

Тим не менш, значний досвід спеціалістів Центру допомагає створювати належні умови для зниження стресу та підтримки емоційного стану його мешканців.

 

Сенсорна кімната для психологічної роботи зі стресом

Одним із сучасних нововведень “Маминого щастя” є сенсорна кімната. Це спеціально організоване середовище з обладнанням для впливу на людську систему сприйняття. У ролі стимуляторів для органів чуття виступають

  • звуки,
  • світло,
  • колір,
  • запахи,
  • масажні поверхні.

Сенсорна кімната Сенсорна кімната Сенсорна кімната

“Люди, які до нас потрапляють, перебувають у стресовому стані, – наголошує пані Марія. – Сенсорна кімната допомагає їм відновитися, повернутися до звичного ритму. Цій меті слугують усі інструменти кімнати. Наприклад, пісочна арт-терапія надає можливість створювати: вибудовувати ландшафти, острови, нові світи тощо. Це несе відчуття повернення контролю над власним життям. Таким чином, створюючи щось нове “з нуля”, людина усвідомлює, що і життя може збудувати наново”. 

Дар’я та її 8-річна донька з великими труднощами виїхали з Херсонської області. Вже у Дніпрі жінка дізналась про другу вагітність, і, нещодавно, народила сина. Про “Мамине щастя” Дар’я довідалася від медичних працівників у пологовому. Вже після виписки вона з дітьми знайшла у Центрі спокійний притулок.

Психологічна робота з ВПО“Винаймати житло у місті досить дорого, а зараз я навіть не маю можливості працювати. Тому притулок у Центрі став для мене справжнім порятунком, – ділиться Дар’я. – Але психологічно я поки що знаходжусь у постійному стресі. За спиною складний і страшний шлях, чоловік змушений лишатись в окупації, я одна з двома дітьми… Психологи центру дуже допомагають мені знайти спокій. І моїй донечці також, адже тут застосовують різноманітні техніки роботи як з дорослими, так і з дітьми”.

 

Якщо вам також потрібна допомога, звертайтеся за контактами Центру “Мамине щастя”

(099) 520 79 18 – відділення для жінок з дітьми
(099) 520 79 34 – відділення для жінок без дітей