Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Рада ВПО: ключові питання переселенців

Засідання Ради ВПО у Дніпрі

Днями у Дніпрі надзвичайно інформативним та плідним вийшло засідання Ради ВПО (це орган при Дніпровській міській раді, що представляє та опікується інтересами переселенців). Її учасники зібралися на чолі з головою ради Тетяною Мамчич та заступником мера, директором департаменту соцполітики і за сумісництвом заступником голови ради Едуардом Підлубним.

Зустріч присвятили нагальним питанням міської підтримки переселенців: перш за все, забезпечення доступним житлом та можливості працевлаштування. Також презентувалися програма «Єднання заради дії», результати опитування ВПО за квітень-травень та підбиті підсумки роботи за напрямками.

У рамках житлового питання група обговорила успішний проєкт підтримки переселенців «Я – Маріуполь», який представив його керівник Олександр Халявінський. Він розказав, як за допомогою механізму фінансування з міжнародними донорами, взаємодією з органами місцевого самоврядування та залученню бізнес-спільноти змогли забезпечити житлом ВПО Маріуполя, які нині проживають у Дніпрі.

Члени ради ВПО засідають за прямокутним столом. Їх увага прикута до чоловіка, що говорить, сидячи за окремим столом на початку кімнати. Поряд з ним сидить жінка з ноутбуком. На їх фоні - проекція презентації на стіні. Члени ради ВПО засідають за прямокутним столом. Їх увага прикута до мовця дщесь поза кадром. На столі перед ними багато паперів. Члени ради ВПО сидять з однієї зі сторін прямокутного стола. Декілька з них дивляться на співрозмовників перед собою. Інші - дивляться вниз у свої смартфони.

Дніпровський досвід працевлаштування переселенців окреслила Тетяна Янушкевич, очільниця інспекції з питань праці та зайнятості населення ДМР. Пані Тетяна наголосила, що наше місто є лідером в Україні за кількістю працевлаштованих ВПО. Самі тільки департаменти, управління, комунальні заклади та установи Дніпровської міської ради надали роботу понад тисячі внутрішньо переміщених осіб. Загалом же близько 60% переселенців у Дніпрі мають роботу або власний бізнес.

Як приклад допомоги з працевлаштування, спікерка розповіла про вже розпочатий набір у перший в Україні жіночий будівельний батальйон – курси перепідготовки на малярок-штукатурниць та плиточниць-облицювальниць, що триватимуть 3 місяці. Після випускницям буде запропоновано працевлаштування у будівельних компаніях міста, або допомога у створення власного будівельне підприємства.

Про дослідження цьогорічного опитування ВПО, в якому взяли участь більш ніж 1 тис. респондентів, розповіла голова Координаційної Ради з питань ВПО у м. Дніпрі Тетяна Мамчич.

Що ж до програми «Єднання заради дії», її презентувала координаторка Оксана Крупій. Ця ініціатива націлена сприяти інтеграції ВПО у приймаючі громади для створення більш згуртованого та демократичного суспільства.