Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Соціальне чергування: як працює центр тимчасового розміщення маломобільних людей похилого віку та людей з інвалідністю

Соцінспекція: шелтер ГО “Океан добра” + укриття

Настав день соціальної інспекції, під час якої ми відвідаємо незвичну локацію. Сьогодні начальниця управління соціального захисту Ірина Максименко у рамках чергування побувала у “Центрі тимчасового розміщення маломобільних людей похилого віку та людей з інвалідністю, евакуйованих з гарячих точок” ГО “Океан добра”, який знаходиться під патронатом міста (в наданні приміщення та оплаті ЖКП допомагає міська рада).

Цей Центр – прецедент: він створений людьми з інвалідністю для людей з інвалідністю (очільниця ГО Ольга Волкова має інвалідність 2 групи) для надання широкого спектру послуг:

  • тимчасове розміщення, харчування,
  • допомогу у самообслуговуванні, підтримці особистої гігієни,
  • організацію подальшого переміщення з метою постійного мешкання,
  • допомогу у вирішенні медичних, соціальних, освітніх питань,
  • допомогу у відновленні втрачених документів та вирішенні інших побутових проблем.

чергова перевіряє облаштування кухні в шелтері чоловік за палицею для ходьби сидить на ліжку та читає книгу чергова перевіряє забезпечення реабілітаційним обладнанням в шелтері ГО "Океан Добра"

Центр приймає тих, хто потребує постійної сторонньої допомоги: осіб з порушеннями опорно-рухового апарату, осіб поважного віку віком від 60+ років, після інсультів, поранень, з психічними розладами чи втратою пам’яті. Станом на сьогодні Центр допоміг більше ніж 3.5 тис людей.портрет жінки з темним волоссям до плечей у сірому піджаку. Жінка стоїть на фоні зелених дерев

– Завжди з задоволенням буваю в цьому центрі, бо це унікальний простір у сфері соціального захисту, з належними умовами для проживання та ресоціалізації осіб з інвалідністю, – відзначила пані Ірина. – Важливо, що робота ведеться системно — надається фізична реабілітація, супровід у відновленні документів, юридичну допомогу, навчання користуванню колісним кріслом. Допомагають повернути людям контроль над своїм життям. Я особисто переконуюся в тому, наскільки ця робота якісна, з душею. Ми, як міська влада, продовжимо підтримувати такі ініціативи — бо саме вони формують сильну, згуртовану і соціально відповідальну громаду.

Первірка укриття на станції метро

А далі переміщуємося до укриття на станції метро “Метробудівників”, що з початком повномасштабного вторгнення слугує надійним та безпечним прихистком для багатьох дніпрян. Ми побачили, що станції забезпечені мобільним зв’язком, генераторами, альтернативним освітленням на випадок відключень, вентиляцією. Для комфортного розміщення великих мас людей розміщені додаткові лавочки. У доступі очищена вода, санвузли, “родинні комплекти” для сімей, є можливість звернутися до медпрацівника.

– Станція здатна прийняти до 1000 осіб одночасно і забезпечена всім необхідним для перебування людей, – резюмувала пані Ірина. – Об’єкт повністю готовий до можливих надзвичайних ситуацій. Дніпровський метрополітен — надійна опора для містян у тривожні хвилини, і ми дякуємо всім службам, які забезпечують цю підтримку щодня.

працівниця метрополітену показує черговій аптечку чергова перевіряє забезпечення сидячих місць в укритті в метро. Чоловік працівник метрополітену та жінка працівниця у формі показують облаштування станції