Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Соціальний захист містян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Соціальний захист чорнобильців: вшанування та соціальний захист дніпрян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Соціальний захист чорнобильців у ДніпріМісто пам’ятає своїх героїв! У Дніпрі соціальний захист чорнобильців давно посідає чільне місце. Вже багато років успішно виконується відповідна Комплексна програма соціального захисту. А також місто щорічно вшановує пам’ять героїв, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у пам’ятні дні 14 грудня та 26 квітня.

 

Соціальний захист чорнобильців у Дніпрі

Комплексна програма соціального захисту мешканців міста, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи діє вже багато років. Близько 5 800 осіб-чорнобильців знають особисто, наскільки якісною та продуманою є підтримка міської влади.

На 2023 рік сума в міському бюджеті на реалізацію Програми становить більше 19 млн грн. На які допомоги розподіляються ці кошти, розповіла Олена Свистунова – завідувачка сектору соціального захисту населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших пільгових категорій громадян управління у справах ветеранів та внутрішньо переміщених осіб департаменту соціальної політики ДМР.

Олена СвистуноваЩорічно до пам’ятних дат передбачена матеріальна допомога зазначеній категорії містян. До 37-ї річниці Чорнобильської катастрофи (26 квітня) вона виплачується:

  • 1 343 вдовам (вдівцям) померлих громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (по 3 700 грн), на загальну суму більше 4 млн грн;
  • 2 264 учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 та 3 категорії на загальну суму 2 633 200 грн:
    • 1 846 ліквідаторів 2 категорії отримають по 1200 грн;
    • 418 ліквідаторів 3 категорії отримають по 1 000 грн.

До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (14 грудня) цьогоріч заплановано матеріальну допомогу 1 100 чорнобильцям з інвалідністю на загальну суму 4 070 000 грн.

Також у нашому місті приділяється значна увага оздоровленню чорнобильців категорій 1 та 2. Так, у 2023 році заплановано оздоровлення 249 осіб на загальну суму 3 425 850 грн. З 20 квітня 2023 року вже розпочалися заїзди відпочивальників до санаторіїв. Тож оздоровча кампанія 2023 набирає обертів, зокрема і для чорнобильців Дніпра.

Для осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачено допомогу на лікування та придбання ліків. Допомога надається за клопотанням голови Дніпровської міської спілки «Союз Чорнобиль України». У поточному році вже надано таку матеріальну допомогу 21 особі на загальну суму 377 900 грн. Загалом на цей вид допомоги у 2023 році виділено 1 200 000 грн.

Відповідно до Програми, більше 330 дружин/чоловіків померлих громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС отримують щомісячну адресну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг. Її розмір – 500 грн на неопалювальний період та 700 грн – на опалювальний. Допомогу отримують громадяни зазначеної категорії, яких позбавлено пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

І це лише деякі приклади заходів соціального захисту чорнобильців у Дніпрі. Місто пам’ятає своїх героїв і підтримує їх!

 

37-ма річниця Чорнобильської трагедії: вшанування пам’яті героїв у Дніпрі

Річниця Чорнобильської катастрофиТрагічна дата 26 квітня 1986 року назавжди залишиться не тільки у вітчизняній, а й у світовій історії. Незважаючи на те, що вже 37 років пройшло з моменту страшного радіаційного удару, пам’ять про нього живе і щороку відгукується сумним болем у серцях людей. Роковини з дня катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції зустріли і у Дніпрі.

Вчора паркова алея біля меморіалу “Чорнобильський дзвін” була присвячена тематичним картинам. Саме тут зранку відбулося традиційне урочисте покладання квітів на знак пам’яті сумної події і пошани героям, які віддали життя і здоров’я заради ліквідації наслідків аварії.

Борис ФілатовСеред присутніх цьогоріч був очільник міста мер Борис Філатов. Департамент соціальної політики незмінно представляв його директор, заступник мера Едуард Підлубний. Разом з ними у церемонії брав участь голова Дніпровської міської спілки “Союз Чорнобиль Україна” Ігор Турчин.

Міський голова звернувся до присутніх з такими словами: “Наша країна вже вдруге змушена вшановувати роковини трагедії в умовах повномасштабної війни. І дії терористичної російської держави говорять про те, що жодних висновків після тієї катастрофи ніхто там так і не зробив. Ми всі пам’ятаємо, як під час повномасштабної війни Чорнобильська атомна станція була захоплена росіянами. Потім вони її залишили. Але зараз захоплена Запорізька атомна станція. Тому, вважаю, що сьогодні ця 37-ма річниця має особливий сенс. І нам всім потрібно замислюватися над її уроками”.

Едуард Підлубний, соціальний захист чорнобильців у ДніпріУ свою чергу його заступник і директор департаменту соціальної політики Едуард Підлубний нагадав: “Вже багато років Дніпро впроваджує Комплексну програму соціального захисту мешканців м. Дніпра, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У рамках програми для них передбачені такі послуги, як оздоровлення, матеріальна допомога на придбання ліків та лікування, оплата ЖКП, та інше. Усього 5 800 чорнобильців Дніпра охоплено міською турботою”.

Соціальний захист чорнобильців у Дніпрі“Вдячні міському керівництву за всебічну допомогу тим, кого безпосередньо торкнулася чорнобильська трагедія. Особливо там, де не передбачена державна підтримка – місто завжди готове “підставити плече”!” – подякував Ігор Турчин, голова Дніпровської міської спілки “Союз Чорнобиль Україна”.

Ліквідатор Віктор Губоренко Ліквідатор Віктор Губоренко поділився про вчорашню подію: “Я прийшов сюди, щоб згадати живих і загиблих, своїх товаришів. З нашої бригади з шести чоловік я один лишився. Я сам був у зоні відчуження протягом 7 місяців, і навіть 40-річчя своє там відзначив. Таке закарбовується в пам’яті назавжди”.