Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Справа в тому, що у мене немає дому: як правильно допомогти бездомному?

Як допомогти бездомному?

Допомогти бездомному може кожен з нас – і не лише нагодувавши, а більш комплексно. Головне – знати, як діяти правильно, зустрівши безхатька.

Люди стають бездомними з різних причин: шахрайство, насильство, залежності, безробіття, бідність… Не від хорошого життя бездомні порпаються у смітті, гріються в під’їздах або будують саморобні шалаші.

Усе це для них — спроби хоч якось вижити просто неба, без їжі та на холоді.

 

Допомогти правильно та комплексно

  • Пропонуємо вам прості кроки, які можуть врятувати життя та подарувати надію:
  • Не викликайте поліцію, якщо людина не загрожує вашому життю й здоров’ю.
  • Спілкуйтеся, звертайтеся до людини на ім’я, поводьтеся природно.
  • Запропонуйте людині допомогу, дізнайтеся, чого вона потребує найбільше.
  • Принесіть їжі та теплий одяг. Поцікавтеся, чи має людина документи і чи потребує їх відновлення. Дізнайтеся, чи має людина підробіток, чи контролює свої фінанси.
  • Поділіться контактами відділення Міського центру соціальної допомоги, соціальних центрів, притулків, куди людина може звернутися по допомогу:

 

Міський центр соціальної допомоги

Відділення щодо надання послуг бездомним особам

вул. Лоцманська, 22-А
тел. (073) 785 64 63

 

  • Роздрукуйте собі кілька сторінок з інформацією або завантажте інформацію на свій телефон, аби за потреби поділитися з бездомною людиною контактами.

 

Також ви можете самостійно звернутися до Центру соціальної допомоги та повідомити точну адресу перебування бездомного. Під час патрулювання працівники відділення виїдуть за вказаною адресою та запропонують комплекс соціальних послуг.

 

ТОП-5 порад, як ефективно допомогти бездомному

  1. Принесіть безпритульній людині поживну їжу та гарячий чай, але ні в якому разі не давайте гроші (за них, швидше за все, буде куплений алкоголь, який допомагає швидко зігрітися, але є вкрай небезпечним).
  2. Віддайте бездомним свій старий теплий одяг. Наявність теплого взуття і куртки може взимку врятувати бездомного від смерті та обморожень. Пожертвувати одяг ви можете особисто або передати до банку одягу відділення щодо надання послуг бездомним особам та особам з низьким рівнем доходів Міського центру соціальної допомоги.
  3. Не виганяйте бездомних з під’їздів. Краще зателефонуйте до Центру соціальної допомоги та повідомте про безхатька у вашому будинку.
  4. Якщо ви побачили бездомного, який потребує медичної допомоги, – викличте медиків та дочекайтеся їх приїзду.
  5. Дізнайтеся про додаткові організації в місті, які надають допомогу бездомним особам. Це можуть бути як бюджетні, так і релігійні або волонтерські організації.