Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Відкриття сенсорної кімнати у “Довірі”

Нова темна сенсорна кімната у центрі для дітей та сімей

У Центрі соціальної підтримки дітей та сімей “Довіра” відкрилась сенсорна кімната. У ній працюватимуть з дітьми із вразливих категорій населення та з дітками, які відвідують “Службу раннього втручання”.

 

Сенсорна кімната: особливий простір для стимуляції чуттів

Сенсорна кімната у ДовіріСенсорна кімната представляє собою особливий простір, обладнаний інструментарієм для стимуляції сенсорної чутливості дитини: нюху, слуху, зору, тактильного сприйняття.

Як стимулятор органів чуття використовують

  • звуки,
  • світло і колір,
  • запахи,
  • масажні поверхні.

Це так звана снузелен терапія, вперше впроваджена в Нідерландах.

Тетяна Науменко, директорка Центру "Довіра"“До нас приходять родини з дітками, які постраждали та переселилися із зони бойових дій. Наші психологи працюють з такими дітьми, але для більш швидкого результату не вистачало відповідного інструментарію, – розповіла директорка Центру підтримки дітей та сімей “Довіра” Тетяна Науменко. – Виникла ідея обладнання сенсорної кімнати. Коли дитина сюди потрапляє, вона ніби відгороджується від минулих переживань, поринає у новий для себе простір, що допомагає більш ефективній реабілітації”.

Особливість цієї сенсорної кімнати у в тому, що вона – темна.

Робота з дітьми в темній сенсорній кімнаті дозволить:

  • покращити реабілітацію, відновити психоемоційний стан дітей з порушеннями розвитку та посттравматичними стресовими розладами, отриманими внаслідок різного виду насильства та воєнних дій;
  • попередити неврологічні захворювання шляхом створення безпечного простору для розслаблення і релаксації з урахуванням індивідуальних потреб дитини;
  • допомогти справлятися з фобіями і страхами;
  • навчити справлятися з проявами агресії;
  • стимулювати дослідження навколишнього світу.

 

Допомога партнерів у створенні сенсорної кімнати

Марія Артанова, спеціалістка з гуманітарного реагування Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФВідкриття сенсорної кімнати стало можливим завдяки реалізації проєктів ЮНІСЕФ та Асоціації міст України для дітей з особливими освітніми потребами.

“Раді відкрити цю кімнату разом, – наголосила Марія Артанова, спеціалістка з гуманітарного реагування Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. – UNICEF відзначив Дніпро як місто, яке прийняло безліч ВПО, у тому числі, дітей. Зараз вони як ніколи потребують уваги”.

Наталія Гусаревич, заступниця виконавчого директора з регіонального розвитку Дніпропетровського регіонального відділення АМУ“Асоціація міст України відстоює інтереси органів місцевого самоврядування, а також сприяє міжнародній співпраці, – підкреслила Наталія Гусаревич, заступниця виконавчого директора з регіонального розвитку Дніпропетровського регіонального відділення АМУ. – Окрім того, допомагає у закупівлі обладнання, як і у випадку сенсорної кімнати для “Довіри”.

Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Німецький банк розвитку (KfW).

Завдяки благодійникам, сенсорна кімната має в арсеналі усе необхідне обладнання. Весь її інструментарій безпечний і сертифікований. Це:

  • світловий дощ (заспокійлива ілюзія дощу);
  • колонна з бульбашками (зорова реабілітація);
  • дзеркало з ефектом безкінечності (допомагає виявити страхи, стимулює пізнання);
  • інтерактивна дошка-екран;
  • підвісне крісло;
  • сухий басейн з підсвіткою (тактильно-візуальна релаксація);
  • світловий проектор тощо.

Обладнання сенсорної кімнати Обладнання сенсорної кімнати Обладнання сенсорної кімнати

Маргарита з сином користуються послугою раннього втручання у “Довірі” та вже встигли випробувати сенсорну кімнату.

Маргарита та Іван, відвідувачі сенсорної кімнатиЗа словами жінки, її хлопчика вирізняє активність та тривожність на фоні трагічних подій в країні.

“Настільки гарний простір для дитини складно організувати вдома, тому ця кімната – просто знахідка. За перші півгодини я нарешті побачила, як він заспокоюється, навіть дихання вирівнялося!”