Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Щорічна матеріальна допомога ветеранам до 8 травня

Виплати до Дня пам’яті та примирення

Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни у Дніпрі отримають виплати до Дня пам’яті та примирення.

День пам’яті та примирення в Україні

У неділю, 8 травня, в Україні відзначається День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

В Україні День пам’яті та примирення встановлений згідно з Законом України № 315-VIII від 9.04.2015 “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”.

 

Виплати до Дня пам’яті та примирення

5 травня розпочнуться виплати до Дня пам’яті та примирення щорічної матеріальної допомоги. Сума допомоги становитиме 3 000 грн.

На сьогодні у місті Дніпрі мешкає 129 осіб з числа дійсних учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок Другої світової війни. (Для порівняння: у травні 2020 було 325 таких осіб, а у травні 2016 – 1 081).

Окрім матеріальної допомоги, мешканці міста зазначених категорій отримають святкові продуктові набори.

 

Соціальний захист ветеранів у Дніпрі

Комплексною програмою соціального захисту мешканців міста Дніпра  у розділі «Ветеран» передбачено низку заходів, направлених на турботу про ветеранів війни, ветеранів праці, воїнів-інтернаціоналістів. Для них за програмою надають такі соціальні пільги та послуги:

 • пільгове медичне обслуговування,
 • оплата житлово-комунальних послуг,
 • санаторно-курортне лікування,
 • безкоштовний проїзд в транспорті,
 • надбавки до пенсії,
 • виплати до пам’ятних дат.

На підтримку зазначених категорій мешканців міста щорічно з міського бюджету виділяється близько 12 млн. грн. Ці кошти спрямовуються на:

 • підтримку громадських організацій ветеранів;
 • проведення міських заходів до свят та пам’ятних дат;
 • надання матеріальної допомоги на проведення ремонту помешкань учасників бойових дій;
 • надання матеріальної та натуральної допомоги поважним воїнам до свят та пам’ятних дат, а також на лікування;
 • щомісячні допомоги сім’ям загиблих;
 • привітання з ювілеями ветеранів.

За рахунок місцевого бюджету протягом 2012–2021 років було надано матеріальну допомогу на проведення ремонту власних житлових будинків і квартир ветеранів війни. Допомогу отримали 341 особа з числа ветеранів війни серед яких, 125 – ветерани Другої світової війни.

Виплати до інших пам’ятних дат

Щорічно учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок Другої світової війни надається матеріальна допомога:

— до Дня Скорботи та вшанування пам’яті жертв війни (22 червня). У 2022 році передбачено виплату цієї матеріальної допомоги у розмірі 1 500 грн на особу;

— до Дня визволення міста від фашистських загарбників та вигнання нацистів з України (25 жовтня). У 2022 році заплановано виплату по 2 500 грн.