Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Як у Дніпрі піклуються про осіб з інвалідністю?

Допомога особам з інвалідністю серед містян та ВПО у Дніпрі

Допомога особам з інвалідністюЗ повноправною гордістю ми можемо сказати, що наше місто є надійним соціальним форпостом, адже наслідує провідним європейським містам. І наша особлива підтримка належить тим, хто зараз її дуже потребує – всебічна допомога надається особам з інвалідністю серед містян та ВПО Дніпра.

Важливо, що місто не розділяє мешканців міста та ВПО. Якщо людина на законних підставах перебуває у Дніпрі навіть тимчасово, вона може користуватися всіма соціальними гарантіями, які доступні дніпрянам.

 

Місцева допомога особам з інвалідністю

Матеріальна допомога

З нагоди Міжнародного дня особи з інвалідністю (3 грудня) готується розпорядження міського голови про надання матеріальної допомоги громадянам таких категорій:

  • особи з інвалідністю по зору,
  • особи з інвалідністю по слуху,
  • діти, що вперше отримали інвалідність у цьому році,
  • активні члени громадських організацій осіб з інвалідністю.

Усього допомогу отримають 1720 таких громадян, кожен — по 2 тисячі грн.

Незважаючи на труднощі воєнного стану успішно (на рівні минулого року) пройшло оздоровлення осіб з інвалідністю. Цього року було укладено 152 договори на оздоровлення осіб з інвалідністю у санаторно-курортних закладах коштом міста на суму 3 164 376 грн.

Допомога особам з інвалідністю - Ірина МаксименкоНачальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики Ірина Максименко повідомляє: «Жодна з міських програм, що стосується надання допомоги особам з інвалідністю не була зупинена. У місті діють:

  • адресна допомога на ЖКП сім’ям осіб з інвалідністю. Це унікальна міська програма, яка значно полегшує життя таким людям. На житлово-комунальні послуги вони отримують 700 грн в опалювальний та 500 — в неопалювальний період;
  • матеріальна допомога на лікування;
  • підтримка громадських організацій осіб з інвалідністю;
  • надання натуральної допомоги до свят та пам’ятних дат».

Транспортна послуга «Соціальне таксі»

В місті також є транспортна послуга «Соціальне таксі» від Міського центру соціальної допомоги. За 2022 рік нею скористалися 1519 осіб.

Денне перебування для дітей з інвалідністю

Піклуємося і про дітей з інвалідністю: у відділенні для дітей з інвалідністю при Дніпровському міському терцентрі розпочато поточні ремонтні роботи. Після війни, діти залюбки відвідуватимуть оновлене відділення!

 

Океан добра — громадська організація, що допомагає особам з інвалідністю

Однією з найактивніших громадських організації є ГО «Океан добра».  Вона приймає переселенців з інвалідністю та надає короткострокове перебування і первинну допомогу. До того ж, допомагає з оформленням/відновленням документів та організовує виїзд до інших міст чи країн на більш тривале розташування.

Допомога особам з інвалідністю - Океан добра Допомога особам з інвалідністю - Океан добра Допомога особам з інвалідністю - Океан добра

Центру реабілітації осіб з інвалідністю ГО «Океан добра» місто допомагає в оплаті комунальних послуг та оренді приміщення. З ними ми тісно співпрацюємо в напрямку допомоги ВПО з інвалідністю.

Допомога особам з інвалідністю - Ольга Волкова«Спочатку евакуація була не дуже доступною для осіб з інвалідності, – каже Ольга Волкова, очільниця ГО «Океан Добра». – Тому ми вирішили запровадити свою, більш комфортну і зручну для таких людей. У нас люди живуть в сучасних умовах, сплять на ліжках, добре харчуються. За ними доглядають кваліфіковані працівники. Всього ми допомогли вже понад 1700 людям. У цій справі нам допомагали і місто, і волонтерські організації, без них нічого не вийшло б. Дуже вдячні нашим партнерам та благодійникам».

Допомога особам з інвалідністю - переселенка НаталяОдна з мешканок Центру -Наталя, переселенка з Авдіївки. Жінка живе в центрі вже 4 місяці разом з чоловіком, 14-річною донькою та домашнім улюбленцем. Наталя ділиться: «У центрі реабілітації нам допомогли зробити закордонні паспорти, оформити пенсійні посвідчення. Поставилися дуже добре, забезпечили всі умови. Незабаром ми продовжимо евакуацію, поїдемо закордон».