Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Зміни у призначенні житлових субсидій 2022

Житлові субсидії: зміни до порядку призначення

16.09.2022 було прийнято зміни до порядку призначення житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу. Відтепер повноваження призначення цих виплат передаються від управлінь соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України. Відповідні зміни затверджені Постановою КМУ № 1041 від 16 вересня 2022 року.

 

Як відбуватиметься призначення субсидій?

Органи Пенсійного фонду з 1 жовтня 2022 року забезпечують виплату, а з 1 грудня 2022 року — прийом заяв та призначення житлових субсидій та пільг на оплату ЖКП.  Починаючи з 1 січня 2023, Пенсійний фонд здійснюватиме і сам розрахунок пільг та житлових субсидій.

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг з січня 2023 року будуть надаватися органами Пенсійного фонду України. Виплати будуть надаватись виключно у грошовій готівковій формі через

  • банківські установи або
  • відділення організації, що здійснює виплату та доставку пенсій та грошової допомоги.

Куди звертатись за призначенням житлової субсидії?

Заяви про призначення житлових субсидій та пільг на оплату ЖКП з необхідними документами приймаються:

  •  до 30 листопада 2022 р. — управліннями соціального захисту населення. Подати заяву і документи можна в електронній формі (через сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Портал Дія);
  • з 1 грудня 2022 р. — органами Пенсійного фонду України. Подати заяву і документи можна особисто, поштою або в електронній формі.

У разі виникнення питань, громадяни можуть звертатися до управлінь соціального захисту населення по 30 листопада 2022 року. Починаючи з 01 грудня 2022 року звертатися із питаннями потрібно вже до органів Пенсійного фонду.

Тим, кому субсидії та пільги вже були призначені, звертатись додатково у зв’язку зі змінами не потрібно.  Також без додаткового звернення управління соціального захисту населення здійснять розрахунок розміру житлової субсидії на опалювальний сезон домогосподарствам

  • які отримували житлову субсидію в неопалювальний сезон 2022 року та
  • в яких в неопалювальному сезоні розмір плати за ЖКП, не перевищував обсягу обов’язкового відсотка платежу.

 

Інші зміни щодо призначення житлових субсидій

Призначення субсидій особам, які перебували за кордоном

Також були внесені зміни щодо призначення житлової субсидії особам, які перебували за кордоном більше 60 днів. До цього періоду не включаються дні перебування за кордоном протягом воєнного стану в Україні та двох місяців після його припинення або скасування.  При цьому соціальні норми житла та нормативи житлово-комунального обслуговування для членів домогосподарства, які перебувають за кордоном, не розраховуються.

Зміни до розрахунку середньомісячного сукупного доходу

Постановою також внесені зміни у визначення середньомісячного сукупного доходу для призначення субсидії.  Якщо

  1. громадянина звільнено з роботи або
  2. він втратив роботу в період воєнного стану та
  3. є зареєстрованим у Державній службі зайнятості як безробітний і отримує допомогу по безробіттю,

до його середньомісячного сукупного доходу враховується не сума отриманої заробітної плати, а розмір призначеної допомоги по безробіттю. Враховується розмір допомоги за повний місяць, що передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії.

Також до середньомісячного сукупного доходу сім’ї не враховується компенсація витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Субсидії особам, що мають у власності два житлових приміщення

Надано можливість призначення житлової субсидії домогосподарствам у складі яких є особи, що мають у власності два житлових приміщення в місті, на одне з яких оформлено право на спадщину. Можливість оформити субсидію діє за умови, що жодне із цих приміщень не здається в оренду. Це має бути підтверджене актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.