Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Зручний шлях до спортивних звитяг!

Соціальне таксі – транспорт для осіб та організацій осіб з інвалідністю

Соціальне таксі – спеціалізований транспорт для осіб з інвалідністю, яким можна зручно та безкоштовно дістатись потрібної локації у місті. Як це працює на практиці – читайте далі!

 

Транспорт для громадських організацій осіб з інвалідністю

А ви знаєте, що таке “бочча”?

Це гра з м’ячами, яка має більш ніж тисячолітню історію – її “пращур” був відомим ще в Давньому Римі! А зараз вона дуже популярна у багатьох країнах Європи, Північній та Південній Америці, і звичайно ж, в Україні.

Транспорт для громадських організацій осіб з інвалідністю Бочча

Її суть доволі проста: є дві команди і білий м’яч “Джек”, до якого гравці намагаються максимально наблизити м’ячі свого кольору – червоного і синього. Так би мовити, своєрідний мікс більярду, керлінгу и боулінгу.

Завдяки своїй структурі бочча користується дуже великим попитом серед людей з інвалідністю і навіть входить до переліку паралімпійських видів спорту: адже змагатися дуже зручно навіть на кріслах колісних.

Транспорт для громадських організацій осіб з інвалідністю Бочча Бочча

Ми на власні очі побачили, як тренуються бочисти, які дісталися до спортивної зали за допомогою безкоштовної послуги Міського центру соціальної допомоги – “Соціальне таксі”.

 

Соціальне таксі: кому та для чого?

Єрьоменко Максим Володимирович - директор Міського центру соціальної допомогиНагадаємо, подорожувати “Соціальним таксі” мають право громадяни I та II групи захворювання опорно-рухового апарату та з порушеннями органів зору, які мають I групу інвалідності.

– Кожна особа і кожна громадська організація, що стоять на обліку для перевезення, мають право на 4 поїздки на місяць не більше ніж 3 години на день (для групових перевезень тривалість поїздки може досягати 8 годин), – пояснив директор Міського центру соціальної допомоги Максим Єрьоменко. – Наразі на обліку для перевезень стоїть 781 людина, з них 10 ВПО.

За 8 років свого існування послуга соцтаксі отримала тисячі схвальних відгуків. Недивно, адже авто – комфортні та обладнані усім необхідним для транспортування маломобільних людей. З цим погоджується одна з отримувачок послуги, 24-річна спортсменка пані Марія. Завдяки соцтаксі дівчина на кріслі колісному має змогу без перебільшень “бачити світ”:

24-річна спортсменка пані Марія користується соціальним таксі– Мені дуже зручно користуватися соцтаксі. Я можу з’їздити в лікарню, наприклад. А нещодавно була на концерті симфонічного оркестру. І звичайно ж, маю можливість відвідувати улюблені тренування з боччі, де я розвиваю себе і спілкуюся з людьми. Займаюся цим спортом вже 3 роки, вже навчилася багатьом прийомам і тактикам гри.

І хоча Марія належить до достатньо “складної” групи гравців, її тренер Владислав Познянський запевняє: дівчина має просто космічне бажання, і тому їй все під силу. Така цілеспрямованість, незважаючи на стан здоров’я, дуже тішить!