Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Допомога постраждалим від домашнього насильства

Соціальні послуги постраждалим від домашнього насильства у Дніпрі

Домашнє насильство – проблема, якій активно та ефективно протидіють у Дніпрі. Тут надають повний спектр соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Від звернення особи по допомогу до влаштування до спеціального закладу соціального захисту.

До кого звернутися, якщо над вами вчинили насильницькі дії? Як отримати соціально-психологічну допомогу? Де і на який термін часу можна отримати прихисток, якщо немає куди йти? Відповіді на усі ці питання – далі у статті.

 

Звернення до допомогуЗвернення до “Мобільної бригади”

Першим важливим кроком у отриманні допомоги є звернення до «Мобільної бригади». Це спеціалізована служба Дніпровського міського центру соціальних служб. Її мета – надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.

До складу мобільної бригади входять:

    • соціальний працівник;
    • психолог.

Первинно відбувається діалог з представником «Мобільної бригади» щодо консультування та психологічної допомоги телефоном.

Консультування постраждалої телефоном

Далі відбувається діалог з представником «Мобільної бригади» щодо виїзду за адресою постраждалої особи. Тобто, в разі потреби служба може прибути за місцем перебування постраждалої особи для надання консультацій та психологічної допомоги.

Виїзд "Мобільної бригати" за місцем перебування постраждалоїЯкщо необхідно, фахівці мобільної бригади можуть доставити постраждалу особу до Денного центру соціально-психологічної допомоги. Для цього постраждалій особі не обов’язково мати при собі документи чи медичний висновок про стан здоров’я (як, наприклад, для влаштування у заклад соціального захисту).

 

 

Доправлення в Денний центр допомоги постраждалим від домашнього насильстваДоправлення в Денний центр соціально-психологічної допомоги

Другим кроком допомоги постраждалій особі є Денний центр соціально-психологічної допомоги. Це доступний та безпечний простір підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Це місце, в якому постраждалі можуть у комфортних умовах отримати комплексну допомогу та послуги.

Денний центр соціально-психологічної допомогиВ Денному центрі соціально-психологічної допомоги до послуг постраждалої особи завжди є фахівець із соціальної роботи та психолог. Також тут можна скористатися кімнатою відпочинку, ванною кімнатою та кухнею.

Постраждалу особу до центру може доправити “Мобільна бригада”. Звернутись сюди по допомогу можна також самостійно – за адресою або телефоном.

Фахівець із соціальної роботиФахівець із соціальної роботи

В першу чергу, фахівець Денного центру із соціальної роботи складає акт оцінки потреб аби виявити, які соціальні послуги необхідно надати постраждалій особі. Серед таких послуг:

– інформування,
– психологічне чи соціальне консультування,
– кризове та екстрене втручання,
– можливість тимчасового перебування в «кризовій кімнаті» або
надання притулку (якщо у постраждалої особи немає безпечного місця перебування).

Надання соціальних послуг в денному центрі починається з підписання договору на отримання соціальної послуги. Всі соціальні послуги надаються Денним центром на безоплатній основі.

Психологічна допомога постраждалійПісля підписання договору складається індивідуальний план надання соціальних послуг, який містить конкретні заходи для подолання складної ситуації постраждалої особи.

Робота з психологом

Якщо потрібне психологічне консультування, то постраждала особа має змогу на постійній основі отримувати психологічну допомогу.

 

Влаштування до “кризової кімнати”

Якщо у постраждалої особи є потреба в безпечному місці перебування, є можливість влаштування постраждалої особи (якщо потрібно – з дітьми) до «кризової кімнати» Денного центру.

“Кризова кімната” – це спеціально обладнане приміщення при Денному центрі соціально-психологічної допомоги. Тут постраждала особа може отримати послугу короткострокового або цілодобового перебування.

Кризова кімната кухня

Кризова кімнатакризова кімната

 

 

 

 

 

 

Максимальний термін перебування у «кризовій кімнаті» – 10 діб. Цей термін дає час визначитись із подальшими діями. Наприклад, пройти медичне обстеження та зібрати необхідні документи для поселення до притулку для постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

 

Влаштування до центру “Мамине щастя”

Влаштування до закладу соціального захисту "Мамине щастя"Після проходження десятиденного терміну перебування у «кризовій кімнаті», особу за потреби можуть скерувати до закладу соціального захисту для постраждалих від домашнього насильства – Центру підтримки дітей та сімей «Мамине щастя».

Психологічна допомога у "Мамине щастя"У центрі є два відділення – для матерів з дітьми та для жінок без дітей. Тут постраждалим надають тимчасове проживання, юридичну та психологічну допомогу. Приміщення відділень оснащенні усім необхідним для стаціонарного перебування.

Фахівці центру також допомагають постраждалим здобути навички, необхідні для подальшого влаштування життя поза межами центру та успішної реінтеграції в суспільство.

 

Контакти служб протидії домашньому насильству

“Мобільна бригада”

Звертайтесь за телефонами:

  • 056 785 73 60;
  • 050 730 08 89;
  • 067 610 58 01.

Денний центр соціально-психологічної допомоги

Адреса: просп. Сергія Нігояна, 3

Телефон: (066) 448 61 54.

 

Якщо ви зіткнулися з проявами домашнього насильства – не бійтеся просити про допомогу. Телефонуйте до «Мобільної бригади» та за номерами Денного центру надання соціально-психологічної допомоги. Наші співробітники нададуть безоплатну фахову допомогу.

Кожна людина має право на щасливе життя без насилля!

 

Корисні ресурси

Стежте за новинами департаменту у Теlegram та Viber
Підписуйтеся на наші сторінки у Facebook та Instagram