Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Інспектування соціальних закладів

У рамках вже традиційного інспектування ми продовжуємо навідувати наші соціальні заклади, аби переконатися у найвищій якості надання послуг громадянам!

Сьогодні в ролі інспектора заступниця директору департаменту соціальної політики Ганна Довготько, яка здійснила перевірку двох важливих закладів та не менш важливого на воєнний час укриття.

 

Прихисток для постраждалих від насильства

Отже, першою локацією став Центр підтримки дітей та сімей “Мамине щастя”. Там пані Ганна приділила увагу такому питанню, як піклування про постраждалих від домашнього насильства. На жаль, це явище досить “живуче” і розповсюджене, немов вірус, який складно вбити. Тому й настільки значущою є допомога тим, хто колись зазнав такої кривди.

У “Маминому щасті” жінок безкоштовно забезпечують тимчасовим (від 6 до 9 місяців) цілодобовим притулком і надають психологічну, соціальну, юридичну, побутову допомогу. Суттєво, що Дніпро став першим в Україні містом, де постраждалих розділили на два відділення: для тих, хто шукає прихистку без дітей (загалом, це представниці поважного віку) і для матерів з дітьми. Наразі у першому відділенні, для жінок з дітьми, відбувається ремонт, але протидія домашньому насильству все одно не припиняється.

Прихтулок для постраждалих від насильства Прихтулок для постраждалих від насильства Прихтулок для постраждалих від насильства

– Можливість звернутися до “Маминого щастя” – дуже необхідна для жінок, – зазначила пані Ганна. – Протягом минулого року тут отримали допомогу 72 постраждалі, а за першу половину 2023 – вже 30 осіб. Втім, є позитивна динаміка – все більше людей наважується звертатися по допомогу і, відповідно, отримують її. Відмічу, що в Центрі все на високому рівні, мешканки забезпечені харчуванням, медичним наглядом, різними видами підтримки.

 

Коворкінг-центр для ВПО: безкоштовне місце для роботи та навчання

А про те, як підтримують вимушених гостей Дніпрі, інспекторка довідалася, прибувши до коворкінг-центру для ВПО на базі одного з відділів Дніпровського міського центру соціальних служб

Центр створений наприкінці 2022 року в рамках проєкту “Соціальна інтеграція внутрішньо переміщених осіб», що реалізується в межах  «Програми ЄС Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України». Співфінансування проєкту здійснюють Європейський Союз та Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Реалізує створення коворкінгу Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). За рахунок міста було відремонтовано приміщення коворкінгу, а наші партнери надали необіхдне для нього обладнання.

Тут відвідувачі можуть безкоштовно скористатись сучасною технікою для роботи або її пошуку, навчання, відвідати заходи із соціальної адаптації тощо. Переселенцям доступні комп’ютери, ноутбук, принтер, сканер, Інтернет, окрема зона для проведення перемовин і показу презентацій/фільмів;  а також дитячий куточок для найменших гостей.

Оскільки коворкінг створено у відділі Міського центру соціальних служб, ВПО також можуть отримати тут соціальні послуги:

  • звернутись по первинну психологічну консультацію,
  • попрацювати із фахівцем із соціальної роботи щодо можливостей виходу із кризової ситуації,
  • отримати інші соціальні послуги.

коворкінг для ВПО коворкінг для ВПО коворкінг для ВПО

Коворкінг-центр доступний також для мешканців міста, які отримують послуги і звертаються по допомогу до МЦСС. Відвідувати заходи та онлайн-тренінги у коворкінгу можуть і фахівці Центру, які працюють з внутрішньо переміщеними особами.

– У Дніпрі вимушеним гостям необхідно розпочинати життя наново, започатковувати чи відновлювати бізнес, шукати роботу тощо. Цим потребам і відповідає коворкінг-центр. Я дуже задоволена тим, що він користується великим попитом: школярі навчаються, друкують шкільні завдання, дорослі працюють, багато молодших діток в цей час граються і спілкуються між собою. Тут дійсно гарні умови: зручні місця для роботи, високошвидкісний Інтернет, – поділилася враженнями пані Ганна.

 

Укриття для населення у Дніпрі

І третім завданням на сьогодні стала перевірка найпростішого укриття у приміщенні Наукового ліцею міжнародних відносин Університету митної справи та фінансів.

Як і належить, воно цілодобове і знайти його завдяки покажчикам нескладно. Є кілька входів/виходів, місця для сидіння, електроживлення, системи водопроводу, каналізації та вентиляції. Також тут є запаси питної і технічної води, аптечка, шанцевий інструмент, вогнегасники. Загалом, все необхідне і навіть більше – наприклад, куточок фізичного навантаження. Наша інспекція припала якраз на сигнал сирени, тому ми на власні очі побачили, як саме організовано евакуацію учнів та роботу укриття.

Укриття Укриття

– Це офіційне укриття розраховане на 240 осіб, – зазначила Ганна Миколаївна, – і найголовніше, воно є облаштованим та безпечним для учнів та працівників закладу. На власні очі я побачила, як відбувається спуск дітей в укриття, як вони там розміщуються. Поза навчальним процесом укриття працює цілодобово та постійно готове приймати людей під час повітряної тривоги.

То ж, сьогоднішня інспекція пройшла дуже плідно і інформативно. Продовжуємо тримати на контролі соціальну сферу міста заради вашого комфорту та безпеки!