Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Комплексна допомога ВПО у Дніпрі

Допомога переселенцям: комплексний підхід до допомоги ВПО у Дніпрі

На сьогодні наше місто прихистило майже 180,5 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Кожному з них приділяється різностороння увага міської влади. Тож, допомога переселенцям у Дніпрі надається комплексно — від оформлення статусу ВПО до психологічної підтримки.

Оформлення довідки ВПО та допомога проживання

Першим пунктом призначення для ВПО у Дніпрі є управління соціального захисту населення. Тут спеціалісти допомагають тим, хто прибув до міста у пошуках безпеки, оформити довідку ВПО та виплати на проживання. Ці соціальні послуги можна також отримати онлайн, через портал «Дія».

Алла Пижевська - заступниця начальника відділу Центрального управління соціального захисту населення ДМР«Щодня по місту ми приймаємо до 500 переселенців на день. А в перші місяці навантаження було надвелике — кількість відвідувачів сягала близько 3500 чоловік щодня», – розповідає Алла Пижевська, заступниця начальника відділу прийому громадян з питань надання усіх видів соціальних допомог та компенсацій Центрального управління соціального захисту населення ДМР.

Вікторія – переселенка з Донецької області – ділиться:

Вікторія - переселенка з Донецької області«Коли я звернулася до управління, спеціалісти дуже оперативно, в той же день, видали мені довідку ВПО. Також одразу оформили заяву на допомогу на проживання. Пізніше — допомогли звернутися за допомогою від ВПП ООН«.

«Окрім наших прямих функцій, усім ми надаємо всебічні консультації, скеровуємо до інших установ та закладів департаменту соціальної політики, благодійних фондів тощо,» — додає пані Алла.

 

Допомога переселенцям похилого віку

Якщо до управління соціального захисту звернулася літня людина, їй пропонують послуги Дніпровського міського територіального центру. Тут надають послуги з соціального обслуговування особам похилого віку та людям з інвалідністю:

 • денне перебування,
 • догляд вдома,
 • натуральну допомогу,
 • соціальну адаптацію.

Ольга Мешко - перша заступниця директора Міського терцентру«У терцентрі обслуговуються зараз близько 9000 підопічних . З них 583 особи — ВПО поважного віку, серед яких 60 — особи з інвалідністю І та ІІ групи.

Кожному підопічному ми надаємо індивідуальний комплексний підхід. Зокрема, за час воєнного стану ми запровадили послугу екстреного (кризового) втручання, аби оперативно допомагати тим, хто знаходиться у потребі.

Найбільшим попитом зараз користується послуга натуральної допомоги, а саме видача гуманітарної допомоги: продуктів, засобів гігієни, одягу тощо», – розповіла Ольга Мешко, перша заступниця директора Міського терцентру.

Пані Неля - переселенка з Запорізької областіПані Неля перемістилася до Дніпра з Гуляй-Поля Запорізької області з чоловіком. Зараз вона отримує у терцентрі послугу денного перебування. Жінка схвально оцінює діяльність терцентру:

“Я дуже вдячна, що в терцентрі нас із чоловіком зустріли не як біженців, а як почесних гостей. Кожен переймався нашими проблемами. Я ішла сюди, як додому!”.

Анатолій та Ганна - переселенці з ХарковаТакої ж думки притримується подружжя з Харкова – Анатолій Михайлович і Ганна Тимофіївна. Їх соціальний робітник відвідує вдома — в рамках послуги “Догляд вдома”:

“Дуже гарна організація взаємодії центру і підопічних. Соцробітниця робить усі закупки, готує їсти, прибирає. А ще — завжди дасть цінну пораду, розповість, що де знаходиться в місті, куди звернутися тощо,” — в один голос каже сімейна пара.

 

Допомога родинам з дітьми з числа ВПО

У Міському центрі соціальних служб опікуються родинами з дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах. Тут як містянам, так і ВПО надають гуманітарну допомогу:

 • гігієнічні набори,
 • дитячі суміші та пюре,
 • памперси,
 • дитячі ліжка та коляски,
 • солодощі,
 • дитячі пляшечки та пустушки,
 • рис, борошно та олію.

Допомога ВПО з дітьми Допомога переселенцям з дітьмиТакож на сьогодні йде видача дитячих зимових речей для всіх ВПО міста, які мають дітей віком 2-3 роки.

Окрім цього, спеціалісти Центру за потреби скеровують людей по допомогу до відповідних благодійних фондів чи організацій.

 

Психологічна допомога переселенцям

Психологічна допомога переселенцямНадання психологічної допомоги та підтримки сьогодні як ніколи важливе, особливо людям, які в такий непростий час зазнали насильства, потрапили в складні життєві обставини чи були змушені переміститись до інших регіонів країни через війну.  Психологічну підтримку таким людям надають у Дніпровському міському центрі соціальних служб. Звернутися по психологічну допомогу Центру можна як особисто, так і телефоном.