Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Не залишать сам на сам з питаннями і проблемами

Кожна сім’я іноді може потребувати соціальної / психологічної/юридичної… (та іншої) підтримки. А що ж до прийомних сімей? Їм уся ця підтримка надзвичайно необхідна, адже взяття, фактично, чужої дитини і її виховання пов’язане з багатьма труднощами.

Тож для тих, хто здійснив такий благородний вибір, в нашому арсеналі існує послуга соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Соціальний супровід сімей, які взяли дітей на виховання

директорка Дніпровського міського центру соціальних служб Анастасія ТищенкоЩо вона передбачає, розповіла директорка Дніпровського міського центру соціальних служб Анастасія Тищенко. Це:

  • допомога у створенні та підтримці позитивної атмосфери в сім’ї;
  • сприяння адаптації дитини до нових умов;
  • створення належних умов для розвитку та виховання дітей;
  • допомогу у зміцненні або відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків;
  • підготовку дитини до виходу із сім’ї, в тому числі до самостійного життя;
  • надання психологічної підтримки членам сімей – окремо чи разом.

– Адаптація дитини у новій сім’ї, адаптація батьків до дитини, вирішення непорозумінь з дітьми підліткового віку, отримання допомоги інших спеціалістів – з усім цим ми допомагаємо. Велика частина роботи полягає у підтримці прийомних батьків та батьків-вихователів. Це люди з великим серцем, але ресурс будь-якої людини має свою межу.  Тож ми допомагаємо віднаходити його знов, – розказує пані Анастасія.

Для цього у відділах Центру в районах міста з сім’ями, які взяли на виховання дітей, проводять психологічні консультації, розвивальні заняття та майстер-класи для дітей, групи взаємопідтримки батьків, курси підвищення батьківського потенціалу та компетенції батьків-вихователів і прийомних батьків. За потреби фахівці Центру відвідують сім’ї за місцем їх проживання.

Такий соціальний супровід сьогодні отримують по місту 65 прийомних сімей та 13 дитячих будинків сімейного типу, де виховуються майже 180 дітей.

Як Центр соціальних служб допомагає прийомним сім’ям?

Пані Світлана стала прийомною мамою ще у 2009 році для двох хлопчиків. Згодом, коли вони подорослішали і вирішили вийти з-під її виховання, жінка все ж вирішила не припиняти цю справу та допомогти й іншим дітям. З 2021 року Світлана – мати-вихователька дитячого будинку сімейного типу з 6 дітей від 3 до 10 років.

Сьогодні жінка привела трьох старшеньких вихованців на психологічно-розвантажувальне заняття у сенсорній кімнаті Міського центру соціальних служб. Каже, що такі заняття дуже допомагають дітям соціалізуватись та “перезавантажитись”, розслабитись у непростий для всіх – і дітей, і дорослих – час.

Жінка-психолог пояснює щось дітям у сенсорній кімнаті з іграшками, кольоровими матами, іграшковим вігвамом. У руках жінка тримає кольорові олівці. На підлозі поряд з нею сидять хлопчик та дівчинка, уважно слухаючи. Двоє дітей хлопчиків сидять за дитячим столиком, бавлячись в іграшки. Поряд стоїть дівчинка, яка тримає у руках кольоровий іграшковий локомотив. Двоє хлопчиків та двоє дівчат сидять на кольорових кубиках-пуфах у кімнаті. Вони уважно слухають когось поза кадром. В руках діти тримають кольорові олівці. Поряд на підлозі лежать помальовані дітьми аркуші.

Світлана - мати-вихователька дитячого будинку сімейного типу– Підтримка Центру – неоціненна, тут допоможуть з будь-яким питанням. А їх не уникнути, бо діти потрапляють до сімей зі складних життєвих ситуацій і, найчастіше, травмовані. З чим би ми не звернулись, фахівці центру зроблять усе можливе, щоб вирішити питання на користь нашої сім’ї та в найкращих інтересах дітей, – ділиться Світлана.

Усім, хто відчуває бажання взяти дитину на виховання і подарувати їй сім’ю, пані Світлана радить: оцінюйте свої сили і будьте твердими у рішенні. Обов’язково озвучуйте ваші запитання і проблеми. У тому, що вас не залишать з ними сам на сам, можна бути впевненими.