Піклування про ВПО у Дніпрі: підтримка людей поважного віку та прихисток у терцентрі
Навіть у вихідні міська влада, і департамент соціальної політики зокрема, не полишає свою роботу! У суботу вкотре провели інспектування наших закладів. Цього разу перевіряли виконання доручень міського голови Бориса Філатова щодо піклування про внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Підтримка ВПО поважного віку у Центрі “Милосердя”
Заступник мера, директор департаменту соціальної політики Едуард Підлубний відвідав Дніпровський центр підтримки ветеранів праці та громадян похилого віку “Милосердя”. Цей центр опікується людьми поважного віку та з інвалідністю, які потребують стороннього догляду і допомоги. Тут їм забезпечують належні умови для проживання, соціально-побутове обслуговування, надають медичну допомогу. Зараз у центрі проживає 38 осіб, з яких 27 – ВПО.
Внутрішньо переміщених осіб у закладі почали приймати з березня минулого року. За цей час центр допоміг понад 50 переселенцям поважного віку та з інвалідністю, що потребують стороннього догляду і допомоги.
У центрі “Милосердя” усі підопічні з числа ВПО отримують повний спектр послуг закладу:
- забезпечення житлом, одягом, взуттям, предметами побуту,
- чотириразове харчування,
- цілодобове медичне обслуговування,
- консультативна допомога,
- залучення до культурно-масової та оздоровчо-спортивної роботи та інше.
Після огляду роботи закладу пан Едуард зазначив:
“Наша задача зробити так, щоб внутрішньо переміщені особи мали доступ до усіх послуг, якими користуються дніпряни. І ми зараз побачили, що багато літніх людей з Сєвєродонецька, Лисичанська та інших міст своєчасно та цілодобово отримують повноцінну, різносторонню підтримку у “Милосерді”. Цих людей немає кому доглянути, а більшості – немає, куди повертатись. Тому робимо усе можливе, щоб вони адаптувались до нових умов проживання та почували себе безпечно і комфортно”.
Прихисток для переселенців у терцентрі
Одним з напрямків допомоги нашим вимушеним гостям стало надання їм місць для тимчасового проживання у закладах та установах департаменту соціальної політики. Загалом, з квітня 2022 року, було створено близько 300 таких місць для тимчасового прихистку ВПО.
У відділі Дніпровського міського територіального центру в Індустріальному районі прийняли близько 30 осіб майже на самому початку повномасштабного вторгнення. У територіальному центрі для них у найкоротші терміни було організовано усі умови, необхідні для проживання. До цього приміщення не було розраховане на тривале мешкання тут людей.
“Майже в усіх відділеннях терцентру ми провели ремонтні роботи. Це дозволило покращити умови тимчасового перебування тут ВПО, – зазначив пан Едуард.
– Зараз у відділі Індустріального району залишилися жити 18 осіб. Усі інші, хто мав змогу, вже знайшли житло. Час, який вони провели у терцентрі, дав їм можливість оговтатись та адаптуватись у незнайомому місті. Ми раді, що змогли допомогти і продовжуємо це робити”.