Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Соціальна сфера Дніпра у 2021 році

Соціальна сфера Дніпра у 2021 році

Соціальна сфера Дніпра невпинно розвивається і змінюється на краще для мешканців міста.
2021 рік став ще однією сходинкою на шляху розвитку соціальної сфери Дніпра.
Основні річні досягнення департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради вражають своєю важливістю, потрібністю, масштабністю. І надихають на подальші звершення!

Протидія домашньому насильству

Створення повного циклу заходів з протидії домашньому насильству

У Дніпрі активно працюють:

  • «телефон довіри»;
  • мобільна бригада швидкого реагування на випадки домашнього насильства;
  • 2 відділення центру підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» для тривалого проживання, реабілітації та адаптації жінок з дітьми, і жінок без дітей, різного віку. Дніпро — одне з перших міст в Україні, у якому вирішили розділити центр, і де така практика має позитивний результат.

 

Послуги сім’ям з дітьми

Відкриття відділення «Служби раннього втручання»

Послуга «Раннє втручання» має дуже велике значення для підготовки та підтримки сімей, що виховують дитину з інвалідністю або дитину, що має високий ризик інвалідності. Мультидисциплінарна команда спеціалістів комплексно допомагає як дітям, так і їх батькам і родичам.

Відкриття «Служби підтримки сім’ї»

Служба функціонує з січня 2021 року, але вже користується попитом. Це комплексна соціальна допомога і підтримка сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, спрямована на збереження сім’ї, запобігання вилученню дітей із сімей, збільшення батьківського виховного потенціалу.

Старт роботи асистентів дитини з інвалідністю під час інклюзивного навчання

Соціальна сфера Дніпра однією з перших в Україні, ще до офіційного прийняття порядку надання такої послуги, взяла участь в апробації та навчанні потенційних спеціалістів — асистентів дитини з інвалідністю під час інклюзивного навчання. У Для цього, зокрема, у місті передбачили штатні одиниці у Міському центрі соціальних служб.

Для дитини з інвалідністю така послуга вкрай важлива для більш комфортної адаптації серед однолітків. Крім того, асистентами успішно ставали батьки таких дітей — зі збереженням трудового стажу, зарплатнею та соцпакетом.

Початок прийому дітей з пологових будинків: Дніпро — перший в Україні

На відміну від більшості міст, вже з січня 2021-го у Дніпрі приймають новонароджених дітей у заклади підтримки дітей та сімей. Такі діти, зазвичай, у найкоротші терміни влаштовуються у родини.
Протягом року до зазначених закладів було влаштовано 26 немовлят, із них:

  • 3 усиновлено,
  • 2 взяті під опіку,
  • 1 влаштовано до дитячого будинку сімейного типу,
  • 5 повернуто рідним батькам,
  • по 15 дітям ведеться подальша робота щодо влаштування у сімейні форми виховання.

Забезпечення житлом осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

У 2021 році з державного бюджету на умовах співфінансування з бюджету Дніпровської міської територіальної громади виділено кошти грошової компенсації для забезпечення житлом 6 осіб, у тому числі: 3 осіб зі списку осіб з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

 

Соціальний захист населення

Прийняття нового положення про територіальний центр

Враховуючи чинне законодавство, громадяни поважного віку, що мають дохід (пенсію) більший ніж 2 прожиткові мінімуми, повинні були б сплачувати за послуги терцентру. Це призвело би до значної втрати контингенту одержувачів послуг і залишило би без допомоги велику кількість одиноких громадян.

За підтримки міського голови та за ініціативи департаменту соціальної політики, депутатами міської ради було прийнято рішення про підвищення граничного розміру доходу (який враховується при визначенні права на отримання послуг територіального центру безоплатно) з 2-ох до 3-х прожиткових мінімумів, а громадяни віком 80+ стали обслуговуватись безкоштовно, незалежно від розміру їх доходів

Окрім цього, до територіальних центрів повернено послугу фізіотерапії — одну з найпопулярніших послуг терцентру.

Всеукраїнський форум «Дніпро – місто соціальних стандартів»

На форумі соціальна сфера Дніпра поділилася досвідом реорганізації та створення нових соціальних послуг, а також заявила про себе майже на всю країну!

Перший досвід проведення «Конкурсу соціальних проектів»

Громадські організації мають безліч дійсно корисних та цікавих ідей, і тепер соціальна сфера Дніпра має можливість допомогти  їм на шляху втілення цих ідей у життя. Це дозволяє підтримати корисні громадські ініціативи і, тим самим,
задовольнити потреби населення у різних соціальних послугах.

Знакові події в напрямку роботи з ветеранами АТО/ООС та членами їх сімей

9 червня було підписано меморандум між департаментом соціальної політики та громадською організацією «Ветеран Хаб Дніпро», в якій безкоштовно надаються послуги юриста, психолога і спеціаліста з пошуку роботи для учасників АТО/ООС та членів їх сімей.

Запуск сайту департаменту соціальної політики

Минулоріч департамент активно розвивав власні сторінки у соціальних мережах. Створено сторінку в Instagram, запущено Telegram— та YouTube-канали.

А у 2021 році департамент соціальної політики запустив власний офіційний веб-сайт. Таким чином, за допомогою сайту користувачі зможуть дізнатись про кожну з 127 послуг департаменту.

“Досвід нашого міста охоче переймають інші міста, багато в чому ми стали прикладом і першопроходцями. Соціальна сфера Дніпра отримує схвальні оцінки від колег та Міністерства соціальної політики” — відзначає керівництво департаменту соціальної політики ДМР.

Приємно бачити, як удосконалюється місто, враховуючи сучасні стандарти розвитку і роботи соціальної сфери. Далі- більше!