Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Трагедія на ж/м “Перемога” – рік допомоги та відновлення

Річниця трагедії на ж/м “Перемога”

Уже рік минув із дня страшної трагедії на Набережній Перемоги. Внаслідок ракетного обстрілу найсильніше постраждав будинок №118. І тоді, і сьогодні ця подія змушує серце здригатися: досі у зруйнованих під’їздах можна розгледіти залишки колись теплих, гостинних помешкань.

Допомога мешканцям будинку №118 Допомога мешканцям будинку №118

мешканка 118 будинку переселенка з Донецької області пані Людмила“У той день ми з чоловіком були вдома із онучкою. Відбувся вибух. Ми одразу не зрозуміли, що сталося. Все скло вилетіло. Вийшли на сходовий майданчик, зустріли сусідку. Вона сказала, що півпід’їзду вже немає…”

Так про той день згадує мешканка 118 будинку переселенка з Донецької області пані Людмила, родина якої вже неодноразово опинялася під вибухами. Жінка вкотре дякує Богу за порятунок, а міській владі – за оперативне втручання в ситуацію та допомогу із відновленням житла, в якому живе і досі.

Допомога міської влади Дніпра мешканцям будинку №118

заступник директора департаменту житлового господарства Тетяна РедькоТак, наприклад, департамент житлового господарства протягом 5 днів відновив у будинку електро- та водопостачання, опалення, встановлено нові вікна, вхідні двері. Наразі у всіх видів комунікацій – відмінний стан, про що повідомила заступник директора департаменту житлового господарства Тетяна Редько.

Департамент соціальної політики взяв на себе питання грошової допомоги постраждалим.

начальниця управління соціального захисту Ірина Максименко– Коли сталася ця трагедія, ми вже мали досвід надання допомоги в подібних ситуаціях, у місті вже працювала відповідна програма, – розповіла начальниця управління соціального захисту Ірина Максименко. – але саме для 118 будинку був прописаний окремий Порядок, адже випадок був безпрецедентний.

Усім власникам повністю зруйнованих 63-х квартир допомагала міська та обласна влада: за рік їм виплачено 63 млн грн з міського бюджету та 63 млн грн з обласного бюджету (по 2 млн грн).

Зазначимо, що дуже швидко до допомоги мешканцям приєдналися благодійні фонди та організації, небайдужі українці. Було прийнято рішення акумулювати всі кошти в окремому фонді – БФ Kiddo, якому також вдалося зібрати більш ніж 100 млн грн. Ця допомога надавалася усім постраждалим у той день.

І дотепер до департаменту соціальної політики звертаються ті власники, які, наприклад, тільки-но повернулися з-за кордону. У допомозі нікому не відмовлено: загалом (разом із коштами ОВА) містом було надано близько 6 млн грн допомоги мешканцям 118 будинку та прилеглих до нього будинків.

Нині заплановано складний проєкт – демонтаж аварійних під’їздів. На час будівельних робіт мешканцям прилеглих квартир рекомендовано відселитися, і з цією метою, за рішенням депутатів міської ради, власникам таких квартир буде сплачуватись матеріальна допомога на оренду житла.

Допомога мешканцям будинку №118 Допомога мешканцям будинку №118

Як отримати допомогу на житло, постраждале від ракетних обстрілів?

Нагадаємо, ця допомога надається на усунення ушкоджень різного ступеня важкості самої будівлі (НЕ внутрішнього оздоблення і технічного оснащення):

  • несучих конструкцій, що потребують відновлювальних робіт;
  • пошкоджень, що потребують проведення капітального ремонту, реконструкції;
  • руйнувань, внаслідок яких житло визнане повністю непридатним до використання.

Начальниця управління соціального захисту Ірина Максименко нагадала простий алгоритм отримання цієї допомоги:

1. Звернутися до адміністрації району (того, в якому знаходиться постраждала будівля) м. Дніпра для проведення обстеження і складання акту, в якому детально описуються усі пошкодження, і згідно з яким потім надається допомога.

2. З цим актом звернутися до управління соціального захисту (вул. Шевченка, 11), де спеціалісти проаналізують ситуацію та зорієнтують щодо подальших дій.

3. Подати заяву на ім’я міського голови та пакет документів для призначення допомоги на житло, постраждале від ракетних обстрілів.

Разом із заявою подаються документи:

  • паспорт;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • документи про право власності на пошкоджене нерухоме майно або договору оренди;
  • акт комісії адміністрації району Дніпровської міської ради про обстеження нерухомого майна, що постраждало;
  • звіт технічного обстеження, що складається залученими фахівцями на замовлення адміністрації районів Дніпровської міської ради (у разі потреби);
  • інші документи, які підтверджують розмір завданих майнових збитків (засвідчені копії чеків, квитанцій, рахунків, звітів про оцінку майна, актів про оцінку майна тощо).

Після розгляду документів спеціальною комісією приймається рішення щодо виплати допомоги на банківський рахунок заявника.

Пані Ірина також зазначила, що якщо в будинках, в яких створено ОСББ, або тих, що знаходяться на міському балансі, пошкоджено вікна – заміну забезпечить департамент самоорганізації населення або “Жилсервіс”. Якщо є інші пошкодження, буде надано допомогу від міста. Максимальна сума допомоги сягає до 1 млн грн в залежності від ступеня пошкоджень будівлі.

– У 2023 році за матеріальною допомогою внаслідок ракетних обстрілів звернулося 954 особи, з них отримали допомогу 842 особи на загальну суму 154,5 млн грн, – розповіла пані Ірина. – Решта заявників отримають допомогу найближчим часом.