Не терпи насильство: вулична акція у Дніпрі
Миритися з насильством у будь-якому його прояві не можна. Це дуже негативно впливає на психоемоційний стан та фізичне здоров’я постраждалої особи. А також тих, хто теж знаходиться поруч в залежності від кривдника, наприклад, дітей.
Проте на практиці буває важко змінити складну ситуацію, розірвати це згубне коло: люди пригнічені, часто винуватять самих себе і не знають, як правильно діяти, куди звернутися по допомогу, де знайти безпечний прихисток.
У рамках всесвітньої кампанії “16 днів проти насильства” Дніпровський міський центр соціальних служб та ГО “МАРТІН-клуб” об’єдналися задля проведення вуличного інформування дніпрян.
Перехожим роздавали корисні буклети з довідкою щодо видів насильства, їх розпізнавання, алгоритму дії у випадку насильства, сервісів допомоги.
– Люди повинні розуміти, що вони не одні, – підкреслила директорка Дніпровського міського центру соцслужб Анастасія Тищенко. – Що вони можуть попросити про допомогу. Вона буде надана. Наприклад, комусь потрібно поділитися проблемою, обговорити її, вирішити, що робити далі. Для цього можна звернутися на наш Телефон довіри або до спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування. Є екстрене реагування. Коли мобільна бригада вилучає постраждалу особу і везе до Денного центру або до довготривалого прихистку у центрі підтримки дітей та сімей “Мамине щастя”.
Вулична акція охопила велику кількість містян різної статі і віку.
– Я дізнався, як помітити різні види насильства і що є багато сервісів. Вони реально можуть допомогти, – поділився студент Гліб. – Вважаю, що такі акції дуже потрібні.
– Буває таке, що люди просто не знають, що є такі служби допомоги, – зауважив пан Віктор, – і роками дозволяють над собою знущатися, роками терплять. Завдяки таким заходам більше людей дізнаються про можливості змінити життя.
Акція ще раз довела: вчасно надана інформація — це перший крок до подолання насильства.
Працюємо на благо суспільства!