Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Чергування по місту: перевірка сфери протидії насильству

Піклування про постраждалих від насильства

Піклування про постраждалих від насильстваПродовжуємо наші інспектування! У неділю відбулась перевірка виконання доручень міського голови Бориса Філатова щодо піклування про постраждалих від домашнього насильства. До закладів мережі протидії насильству з перевіркою завітала Ірина Максименко, начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики ДМР.

 

“Кризова кімната” для тимчасового перебування постраждалих від насильства

Кризова кімната для постраждалих від насильстваДля протидії насильству у Дніпрі створено без перебільшення цілий фронт. Постраждалим надається повний спектр соціальних послуг: від служб, які виїжджають на звернення по допомогу, до влаштування до спеціального закладу соціального захисту.

Першою локацією інспектування стала “кризова кімната” Денного центру соціально-психологічної допомоги. Це безпечне приміщення з усіма необхідними умовами проживання, де постраждала/ий може жити до 10 (у крайньому випадку до 20) діб. Потім за потреби особу можуть скерувати до інших центрів соцпідтримки, шелтерів, благодійних організацій.

За 2023 рік, станом на березень, у кризовій кімнаті знаходилось 18 осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. А минулоріч допомогу там отримали 40 осіб.

Фахівець з соціальної роботи“Використовується така кімната для тимчасового перебування постраждалих від насильства. Наприклад, жінку вилучили із небезпечної для неї ситуації, але вона не має наразі, куди йти далі. У такому випадку її доправляють в кризову кімнату. Або буває, що після вилучення із кризової ситуації, жінці необхідний час, аби прийти до тями, і вирішити, що робити далі, наприклад, поїхати до родичів, якщо є така можливість. Цей час та безпеку протягом нього і покликане надати перебування у “кризовій кімнаті”, – пояснює фахівчиня із соціальної роботи Міського центру соціальних служб Сердюк Інна.

 

Центр “мамине щастя”: відділення допомоги жінкам, які постраждали від насильства

Піклування про постраждалих від насильстваДругою локацією недільної перевірки стало відділення “Маминого щастя” для жінок без дітей. Приміщення має 2 кімнати, санвузол з пральною машиною, оснащену кухню та їдальню. Окрім прихистку, у відділені постраждалі жінки отримують психологічну, соціальну, юридичну допомогу

Усього ж у “Маминому щасті” живе 9 жінок та 14 дітей, в т. ч. одна жінка у відділенні для жінок без дітей. Вона ділиться відгуком про своє перебування тут:

“Так сталось, що я потрапила до центру. Спочатку була в такому стані, що не дуже приймала те, де я опинилась, і допомогу, яку мені пропонували. Але за час, що я тут, мені дійсно дуже допомогли. Скільки уваги, скільки роботи було вкладено цими людьми працівниками відділення в мене. Вони, можна сказати, замінили мені родину і рідний дім на такий складний час в моєму житті”.

Арина Максименко - начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики ДМРРезультати інспектування підсумовує Ірина Максименко:

“Сьогодні ми побачили, що піклування про постраждалих від насильства – один з напрямків соціального захисту наших мешканців, якому приділяється значна увага у місті. Обидва перевірені заклади облаштовані усім необхідним для комфорту та безпеки постраждалих осіб. Тут з ними працюють досвідчені фахівці, і надається уся необхідна підтримка, щоб ці люди могли подолати обставини, в яких опинились, і повернутись до нормального життя”.