Тим часом продовжується унікальний для Дніпра, захопливий і що не менш важливо, безкоштовний курс “Батьківство в радість” від Міського центру соціальних служб! Другий набір курсу вже досягнув екватора занять. Присвячений він вивченню навичок комунікації з дітьми, зокрема, “я-повідомлення” – техніки позитивного висловлювання.
Курс “Батьківство в радість”
Невеличка довідка: перші випускники курсу – батьки, прийомні батьки та усиновлювачі, опікуни та піклувальники, а також ті, хто поки тільки розмірковує в теорії над “дитячим” питанням. Вони вже використовують корисні поради та цікаві лайфхаки у своїх сім’ях і мають суттєві зміни у спілкуванні з рідними.
Програма створена для тих, кому не байдуже на розвиток взаєморозуміння, взаємоповаги та щирої, успішної комунікації з власними дітьми. А також — для підтримки дорослих, бо батьківство є не надто легкою справою.
“Я-повідомлення”: вчимося комунікувати позитивно на курсі “Батьківство в радість”
Для групи батьків-ентузіастів це вже 8-е заняття під темою: “Спілкування: вчимося розмовляти з дитиною”. Велику увагу тренерка Віта Волкова приділила:
- позитивним методам комунікації,
- мистецтву “Я-повідомлення”.
Саме ці два пункти відіграють велику роль в уникненні зайвих конфліктів у сімейному колі і взаєморозумінні з дітьми.
Позитивні методи комунікації спрямовані на налагодження гармонійного контакту з найменшими членами сім’ї. Вони включають в себе і тілесні прояви (як встановлення зорового контакту, спілкування на рівні очей дитини, ласкавий голос тощо), так і психологічні (добрі слова та вирази, акцентування на успіхах дитини, а не на промахах).
“Я-повідомлення” – це така форма висловлювання, коли людина говорить про свої наміри, своє бачення, свій стан і свої почуття, намагаючись не зачіпати і не звинувачувати оточуючих. Наприклад, “Я переживаю/я відчуваю/мене засмучує…” та ін. Зазвичай такі репліки пом’якшують спірну ситуацію і не дають їй перерости в більш серйозний конфлікт.
На заняттях сформувалося тепле коло однодумців. Наприкінці учасники завжди виходять натхненними та сповненими бажання дбати про мікроклімат в своїй родині. Як каже пані Віта, слухачі діляться тим, що вже спробували, розповідають, чи виходить у них, які прийоми працюють у спілкуванні з дітьми, а які ні.
У Ярослава і Людмили маленький син. Пара каже, що на курсі їм надаються корисні знання у вигляді структурованої інформації. “Майже все використовуємо вдома. Я раніше не звертав уваги на деякі важливі речі, а тепер знаю, як діяти, чому приділяти увагу і як саме це робити, – ділиться пан Ярослав. – На тему комунікації це вже друге заняття, бо це дуже складно (хоч рота закрий і нічого не кажи!). Потрібно постійно і багато тренуватися, щоб комунікація була доброю”.
У пані Світлани двоє дітей до 5 років. Вона розповіла, що і їй правильно комунікувати часто дуже складно, особливо коли перебуваєш “на емоціях”. “Але потрібно вчитись проговорювати свої емоції безпечно і навчати цьому дітей також”, – вважає панянка.
Дуже радіємо такій прекрасній можливості для батьків – підвищувати рівень знань, відкривати нові горизонти та робити свої родини щасливішими!