Теплий одяг для ЗСУ
Хоча вересень цьогоріч видався досить сонячним і теплим, наближення дощів і холодів все ж таки неминуче. Тому, пам’ятаючи про тих, хто зараз захищає нашу землю, кілька наших закладів розпочали виготовляти теплий одяг для ЗСУ!
“Бабусі для ЗСУ” – утеплення для воїнів від підопічних терцентру
Хто ж ці завзяті майстри голки і володарі швейних машинок? Це – Дніпровський міський територіальний центр, відомий вам за масштабним рухом “Бабусі для ЗСУ”, який об’єднав поважних волонтерок із різних відділів терцентру.
Уявіть, за час воєнного стану вони власноруч виробили та передали військовим та ТрО понад 8 тисяч одиниць допомоги:
- елементів одягу: флісових шапок, нашоломників, рукавиць, шкарпеток, спідньої білизни (у тому числі і для поранених у шпиталях);
- теплих пледів та ковдр;
- ергономічних і звичайних подушок;
- непромокальних сумок;
- килимків для сидіння;
- сувенірів-оберегів.
І продовжують робити це зараз, бо енергії та любові до рідної країни у майстринь через край! З настанням осені бабусі активно взялися за виготовлення шкарпеток і флісових шапок різного ступеню щільності.
Директорка Дніпровського міського терцентру Ольга Мешко зауважує:
– Всі наші бабусі хотіли бути корисними, додати свій внесок у перемогу. Тому з самого початку війни почали чимось допомагати фронту, причому в кожному відділі якась своя “фішка” – хтось шиє одяг, хтось подушки, хтось варить мило, і з усього цього формується посилка. Це важливо обидвом сторонам: і військовим, і нашим підопічним.
Одна з підопічних пані Віра наголошує:
– У нас дуже дружній колектив, дуже чуйні працівники, похід до терцентру це завжди велике задоволення. Ми разом в’яжемо, шиємо, допомагаємо ЗСУ, молимося, щоб їх минали кулі і наші вироби приносили користь і радість. Їм тепліше – і нам на душі теж тепліше.
Волонтери з інвалідністю у Міському центрі соцдопомоги
І молодь теж не відстає від старших: до благої справи долучилися і слухачі відділення профреабілітації Міського центру соціальної допомоги. Це хлопці і дівчата з інвалідністю, які проте намагаються допомагати нарівні з усіма. І це в них виходить – за час повномасштабного вторгнення юні патріоти виробили майже 700 виробів для військових:
- Маскувальні костюми і сітки
- Флісові шапки, балаклави, бафи;
- Трипалі рукавиці
- Білизна, футболки
- Прапори та ін.
Як сказав директор Міського центру соціальної допомоги Максим Єрьоменко, для учнів це можливість не лише набратися досвіду в обраній професії швачки, закріпити вивчені навички, а й проявити подяку захисникам. Завдяки батькам, волонтерам, благодійникам молодь має матеріали для своєї практичної діяльності.
– У нас із центром довга і гарна історія співпраці, з 2016 року, – каже Тетяна Волинець, керівниця БФ “Національні гуманітарні програми”. – Наш обов’язок – допомагати людям, що потребують реабілітації, як в даному випадку. Тому ми забезпечуємо тканинами, голками, фурнітурою. Треба бачити, як горять у них очі, як вони переживають, чи гарно вийшов виріб, як стараються! Тому нам дуже приємно внести і свою частинку у цю справу.
Вони настільки якісно виконують свою важливу роботу, що їм вже поступило «зимове» замовлення на 500 флісових шапок солдатам.
Один з майстрів, усміхнений переселенець Олександр, поділився, як проходять будні у відділенні:
– Ми тут вчимося шити, а ще швидко друкувати на клавіатурі, працювати з різними програмами. Без цього сьогодні нікуди. Особисто я підтримую Збройні Сили, тому я в камуфльованій футболці!
Раді, що в нас такі свідомі підопічні! Так тримати, наближаємо перемогу разом!