Ще один наш центр, цього разу підтримки дітей та сімей “Мамине щастя” переживає особливий та радісний момент – відкриття після завершення ремонтних робіт! Його відділення для матерів з дітьми немов “народилося” знову – настільки масштабні зміни там відбулися.
Наче з реклами: результати ремонту в “Маминому щасті”
Відтепер інтер’єр закладу дуже нагадує сучасну затишну домівку з реклам – від коридору, дверей, кімнат просто неможливо відвести погляд. Цьому передував тривалий шлях, але його потрібно було пройти, щоб створити максимально комфортний простір для мешканок та їхніх діток (осіб у складних життєвих обставинах, ВПО, постраждалих від домашнього насильства).
Побачити оновлений центр завітав і мер Дніпра Борис Філатов, чия присутність була для нас дуже знаковою. Мер підкреслив важливість діяльності “Маминого щастя” та висловив надію на його подальший розвиток.
«Ми завжди декларували, що у нас є єдиний соціальний простір (як і медичний). Тому в цьому напрямку Дніпро і далі буде працювати. Міська влада вкладатиме кошти та допомагатиме нашим комунальним закладам, які орієнтовані на найменш захищених людей», — сказав мер.
Загалом відремонтовано кімнати, їдальню, кухню та вбиральні (нова вентиляція, сантехніка, підлоги та вікна. Загальна вартість — понад 7 млн грн).
Від самого початку свого існування, з 2019 року, центр “Мамине щастя” надав безкоштовну підтримку майже 500-м жінкам і дітям. І по цей день його робота не втрачає своєї важливості, адже проблема війни, складних життєвих обставин і домашнього насильства все ще актуальна для нашого суспільства.
Одна з його мешканок, переселенка з Донецької області, приїхала до Дніпра з 20-денним сином на руках. Для них обох “Мамине щастя” став без перебільшення промінцем світла у темряві.
– Я не очікувала, що тут буде настільки комфортно і безпечно. Тут є всі умови, які необхідні для дитини, навіть продуктовий пакет, чому я була дуже вражена. Медична допомога, психологічна, юридична, гарне ставлення… Відчуття, ніби у себе вдома. Навіть не хочеться нікуди їхати!
Куди звернутись, якщо стали жертвою чи свідком насильства?
Наостанок нагадаємо: якщо ви підозрюєте, що людина зазнає насильства, або ви самі потрапили до такої ситуації – звертайтеся за допомогою.
- Мобільна бригада — оцінка ситуації і консультативна допомога або ж вилучення жертви з небезпечного середовища:
+38 (056) 785 73 60
+38 (067) 200 40 62 - Служба психологічної та правової допомоги “Телефон довіри”:
+38 (056) 767 18 41
+38 (067) 200 80 35 - Спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або за ознакою статі:
просп. Сергія Нігояна, 3
+38 (068) 806 23 50 - Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (з кризовою кімнатою):
просп. Сергія Нігояна, 3
+38 (066) 448 61 54
+38 (067) 200 25 66 - Центр підтримки дітей та сімей “Мамине щастя” – довгостроковий шелтер:
+38 (099) 520 79 18 – відділення для жінок з дітьми
+38 (099) 520 79 34 – відділення для жінок без дітей