Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Патронатне виховання

Дивіться відео "Патронат над дитиною"

Або читайте статтю:

Патронат над дитиною

Патронат над дитиною– це комплексна послуга тимчасового догляду та виховання дитини, що опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту. Одночасно із вихованням у сім’ї патронатного вихователя здоровому розвитку дитини сприяють фахівці соціальної сфери.

 

Хто такі патронатні вихователі

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який доглядає та виховує дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю. Свою діяльність патронатний вихователь веде на договірній основі з уповноваженим закладом. Він несе відповідальність за життя та стан здоров’я дитини під час її перебування у його сім’ї.

Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі .

Яких дітей може виховувати патронатний вихователь

Патронат встановлюють над дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах. Це діти:

  • новонароджені, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
  • підкинуті, знайдені;
  • безпритульні;
  • із сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров’ю;
  • які зазнали насильства, жорстокого поводження;
  • у яких померли або безвісно відсутні батьки або особи, які їх замінюють; 
  • переміщені з тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій;
  • які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї, або їхні батьки чи особи, що їх замінюють, не можуть піклуватись про них;
  • які не є рідними братами та сестрами або такими, що виховувались в одній сім’ї.

 

Як стати патронатним вихователем

Патронатні вихователі проходять спеціальну підготовку. Навчальні курси дозволяють опанувати нюанси роботи з дітьми у складних життєвих обставинах.

Вихователів професійно підтримують психологи та спеціалісти міського центру соціальних служб.

На утримання влаштованих дітей виплачується патронатному вихователю виплачується соціальна допомога. Це – два прожиткових мінімуми на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування у сім’ї.

Термін перебування дитини у сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили її влаштування. Проте він не може перевищувати 3 місяці. За рішенням органу опіки та піклування, термін може бути продовжено до 6 місяців. Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя визначається з урахуванням обставин надзвичайного або воєнного стану.

Які документи необхідні

Завантажити
електронну книгу

Необхідні документи

Контакти

За більш детальною інформацією звертайтесь до управління-служби у справах дітей ДМР за номером телефону: +38 (066) 973 22 76

Адреса: проспект Дмитра Яворницького, 75

E-mail: [email protected]