Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Патронат над дитиною

Подивитися відео "Патронат над дитиною"

Або читайте статтю:

Патронат над дитиною

Що таке патронат над дитиною

Патронат над дитиною– це комплексна послуга тимчасового догляду та виховання дитини, що опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту. Одночасно із вихованням у сім’ї патронатного вихователя здоровому розвитку дитини сприяють фахівці соціальної сфери.

Хто такі патронатні вихователі

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який доглядає та виховує дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю. Свою діяльність патронатний вихователь веде на договірній основі з уповноваженим закладом. Він несе відповідальність за життя та стан здоров’я дитини під час її перебування у його сім’ї.

Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі .

Яких дітей може виховувати патронатний вихователь

Патронат встановлюють над дітьми:

– новонародженими, залишеними в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

– підкинутими, знайденими;

– безпритульними;

– із сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров’ю;

– які зазнали насильства, жорстокого поводження;

– у яких померли або безвісно відсутні батьки або особи, які їх замінюють; 

– переміщеними з тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій в зоні АТО/ООС;

– які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх замінюють, не можуть піклуватись про них.

 

Як стати патронатним вихователем

Патронатні вихователі проходять спеціальну підготовку. Навчальні курси дозволяють опанувати нюанси роботи з дітьми у складних життєвих обставинах.

Вихователів професійно підтримують психологи та спеціалісти міського центру соціальних служб.

На утримання влаштованих дітей виплачується патронатному вихователю виплачується соціальна допомога. Це — два прожиткових мінімуми на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування у сім’ї.

Термін перебування дитини у сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили її влаштування. Проте він не може перевищувати 3 місяці. За рішенням органу опіки та піклування, термін може бути продовжено до 6 місяців.

Які документи необхідні

1) заява;

2) копія паспорта громадянина України; 

3) копія трудової книжки (у разі наявності); 

4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним (за формою у додатку 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866); 

5) довідка про відсутність судимості.  В тому числі членів його сім’ї, які досягли 14-річного віку і проживають разом з ним; 

6) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням; 

7) письмова згода на влаштування дитини в сім’ю усіх членів родини, які проживають разом з кандидатом. Згоду мають надати й діти, якщо досягли  віку та рівня розвитку, коли можуть висловити власну думку. 

Завантажити
електронну книгу

Необхідні документи

Контакти

За більш детальною інформацією звертайтесь до Дніпровського міського центру соціальних служб за номером телефону: +38 (056) 767 18 46. 

Адреса: м. Дніпро, вул. Новосільна, 21

Електронна адреса: [email protected]

Приймальні години: понеділок – четвер з 9:00 до 18:00, п’ятниця – з 9:00 до 16:45

Перерва: 13:00 – 13:45