Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Сигнал про допомогу при домашньому насильстві

Сигнал-жест про допомогу при домашньому насильстві

Чи знали ви, що існує універсальний сигнал-жест для того, щоб покликати на допомогу?

Виглядає це так: людина піднімає руку, притискає великий палець до долоні, потім загинає чотири інші пальці, захоплюючи ними притиснутий великий палець. Сигнал був створений як інструмент для боротьби зі зростанням кількості випадків домашнього насильства і розроблений як єдиний безперервний рух руки, його зручно показувати навіть за спиною.

Його можна показати однією рукою під час відеодзвінка або при особистому спілкуванні, даючи іншим зрозуміти, що ви відчуваєте загрозу і потребуєте допомоги.

 

Історія виникнення сигналу про допомогу

Цей сигнал був представлений Канадським жіночим фондом в партнерстві з правозахисною організацією Women’s Funding Network відносно недавно – у квітні 2020 року, але швидко набрав популярності і поширився світом. Особливе розповсюдження він отримав завдяки молодіжним соцмережам, зокрема.

До речі, саме завдяки соцмережам люди дізнавалися про цей сигнал, і навіть рятували інших! Прикладом може слугувати історія викраденої 16-річної дівчини з Південної Кароліни, яка подала сигнал з машини викрадача іншому водієві. Той зателефонував до служби порятунку і дівчину вдалося повернути додому живою та неушкодженою.

То ж і наша сторінка приєднується до всесвітнього корисного тренду популяризації сигналу допомоги. Можливо, цей допис також допоможе врятувати чиєсь життя.

 

Маєте потребу в допомозі?

Звертайтеся:

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства:
+38 (056) 785 73 60

Мобільна бригада допомоги ВПО, постраждалим від насильства
+38 (050) 730 08 89
+38 (067) 610 58 01

Телефон довіри:
(056) 767 18 41.

Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі:
+ 38 (066) 448 61 54