Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Збільшення патронатних сімей у Дніпрі

Патронатні сім’ї у Дніпрі

Патронатні сім'їУ 2017 та 2019 роках у Дніпрі було утворено дві патронатні сім’ї. З однією з них — сім’єю пані Олени — ви вже знайомі з наших попередніх статей. У 2022 році до них додались ще дві родини — переселенці з м. Слов’янська та м. Дружківки Донецької області.

Ці родини разом з вихованцями були змушені тікати від війни. Відповідно до змін у законодавстві, які було внесено, щоб адаптувати функціонування патронатних сімей до реалій сьогодення. Тепер у разі виникнення загрози життю чи здоров’ю дитини, сім’я патронатного вихователя може переміститися разом з нею на безпечну територію. 

 

Збільшення патронатних сімей у Дніпрі

Патронат над дитиноюСьогодні ці сім’ї знайшли прихисток у Дніпрі. Вони зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, а дітки стоять на обліку в управлінні-службі у справах дітей і отримують усю необхідну соціальну підтримку.

“Тепер у Дніпрі проживає 4 патронатні сім’ї, в яких виховується 11 дітей, — зазначає Людмила Сусленкова, завідувачка сектору з питань соціального захисту дітей управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики ДМР. — Раніше термін перебування у патронатній сім’ї складав від 3 до 6 місяців. Зараз, відповідно до змін у законодавстві, діти залишаються у родині на період дії надзвичайного та воєнного стану. Звісно, все погоджується із патронатним вихователем”.

 

Сім’я патронатної виховательки Марини

Патронатна сім'я МариниПані Марина стала патронатною вихователькою два роки тому. Зараз жінка виховує 4 дітей — двох своїх та двох під патронатом. 

“Ми — переселенці зі Слов’янська. Кирило перемістився з нами, а Марка влаштували в нашу родину вже тут, у Дніпрі. Це вже четвертий мій вихованець”, — ділиться Марина.

Жінка розповідає , що спершу вони не хотіли виїжджати з рідного міста. На виїзді до безпечнішого регіону наполіг племінник Марини, який тоді перебував під її опікою вже 4 роки. Тоді жінка з дітьми переїхала до Вінниці. Сам хлопець пішов на фронт боронити Батьківщину і, на жаль, загинув у Волновасі.

“Ми повернулись до Слов’янська поховати племінника і думали залишитись. Але жити з дітьми у підвалі під обстрілами було дуже складно. Тому прийняли рішення евакуюватися до Дніпра”, — розповіла пані Марина.

 

Патронат над дитиною

Патронатні сім’ї — чудове рішення для дітей, які залишились без батьківського піклування через складні життєві обставини. Завдяки патронату вони отримують любов і турботу дорослих, що так важливо для будь-якої дитини, а надто — у такий неспокійний час.

Якщо ви або ваші знайомі відчуваєте у собі бажання, сили, готовність стати патронатним вихователем, зветрайтесь до Міського центру соціальних служб. Усі діти потребують сім’ї та підтримки, і ви можете допомогти їм їх отримати!

Дніпровський міський центр соціальних служб

Адреса: вул. Новосільна, буд. 21
Телефони: 056 767-18-46