Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Зміни до порядку виплат допомоги ВПО

21 листопада 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №1226, якою вніс зміни до виплат допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО). У цій статті розповідаємо про основні зміни та нововведення.

Зміни до виплат ВПО: необхідність зайнятості та строки призначення допомоги

Оформити допомогу та стати на облік Центру зайнятості можна у Прозорому офісіПри призначенні допомоги з 1 грудня 2023 р. непрацюючі ВПО, які не сприяли своїй зайнятості (чи то працевлаштування, чи то бізнес або навчання) або не набули статусу безробітного, протягом 3-х місяців з дня призначення допомоги втрачають право на її отримання.

До речі, оформити допомогу та почати пошук роботи легко і зручно у Прозорому офісі (просп. Слобожанський, 8). Там до ваших послуг і управління соціального захисту населення, і Центр зайнятості, і ЦНАП.

На який строк призначатиметься допомога?

Допомога призначається на один 6-місячний період.

На другий 6-місячний період допомога призначається без додаткового звернення по доходам, ЯКЩО середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача протягом періоду, за який враховуються доходи, НЕ перевищує 4 розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги на другий 6-місячний період.

Протягом 6 місяців право на отримання допомоги ВПО мають такі категорії:

  • одна особа із складу сім’ї, яка доглядає за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (включно);
  • одна особа із складу сім’ї, яка має трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядає за ними;
  • одна особа із складу сім’ї, яка виховує малолітню дитину, що навчається онлайн (повністю або частково), у разі документального підтвердження застосування такої форми навчання відповідним навчальним закладом освіти, фактичним місцем проживання (перебування) якої є території, включені до переліку територій, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій, затвердженого Мінреінтеграції;
  • особа, яка доглядає за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, що підтверджується документально;
  • особи з інвалідністю I чи II групи;
  • особи, які доглядають за особою з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку;
  • фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду (за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта про встановлення факту здійснення догляду).

Хто може звернутись по поновлення виплат допомоги ВПО?

Категорії ВПО, що можуть поновити виплати допомоги на 6-місячний період (якщо отримували допомогу до 1 вересня 2023 року але втратили право або відмовилися від неї):

  • особи, у разі їх переміщення з території, на якій оголошена обов’язкова евакуація після 1 серпня 2023 р., (в т.ч. через підрив окупантами Каховської ГЕС) у якої після припинення виплати допомоги житлове приміщення було знищено або пошкоджено (до ступеня непридатного для проживання) та інформацію про яке внесено до Реєстру пошкодженого та знищеного майна
  • особи, що повторно перемістилися з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації) та які включені до переліку територій після 1 грудня 2023р.

Валентина Сідих — начальниця відділу прийняття рішень з призначення усіх видів соціальної допомоги та компенсацій Лівобережного управління соціального захисту населення у АНД районіПро все це розповіла Валентина Сідих — начальниця відділу прийняття рішень з призначення усіх видів соціальної допомоги та компенсацій Лівобережного управління соціального захисту населення у АНД районі. Також експертка нагадала, що розмір допомоги ВПО становить:

  • 3 000 грн для осіб з інвалідністю;
  • 3 000 грн для дітей до 18 років;
  • 2 000 для працездатних осіб.