Маштаб Тексту
Інтервал між літерами
Зображення
Колір
Закрити панель

Під сімейним крилом: нова патронатна сім’я у Дніпрі

Як нова патронатна родина у Дніпрі допомагає дітям

Пан Олексій – патронатний вихователь. Подвиг турботи про чужих дітей, які перебували в складних життєвих обставинах, він з дружиною Катериною взяв на себе у листопаді минулого року. Таким чином подружжя стало наймолодшою патронатною сім’єю у нашому місті. Для них твердження “чужих дітей не буває” становить кредо життя.

Нова патронатна сім'я у Дніпрі Нова патронатна сім'я у Дніпрі

Суть патронату така: якщо якась родина перебуває в ситуації безгрошів’я, неналежних умов проживання, зловживання алкоголем або наркотичними речовинами, тощо, та ніяк не може це подолати, дітей звідти тимчасово бере під свою відповідальність не дитячий заклад, а патронатний вихователь. Така ж сама процедура передбачена і для малюків, залишених в пологовому.

Мета патронату – дати таким дітям можливість жити і виховуватися саме в сім’ї, домашній атмосфері, з індивідуальним підходом, допоки рідні батьки не вирішать труднощі. Якщо ж цього не стається, діти усиновлюються, беруться під опіку/піклування, знаходять своє місце у прийомній сім’ї або дитячому будинку сімейного типу.

Патронатний вихователь працює на професійній основі, з трудовим стажем і виплатами. То ж перший “робочий” досвід Олексія і Катерини – сестри Аня (17 років) та Кіра (9 років).

Олексій – патронатний вихователь– Обрали для себе таку професію за покликом душі, – розповів чоловік. – Хотіли допомагати діткам у складних життєвих обставинах. Навіть кілька місяців, які дівчата з нами, принесли їм свою користь. У нас є можливість приділяти їм максимум уваги, що не завжди виходить у дитячих закладах, де дітей багато. Вони стали більш доглянуті, дисципліновані і в побуті, і в навчанні.

Адаптація вихованців – непростий період, який відбувається поступово. Молодша Кіра вже звикла до нової домівки, а старшій Ані потрібно ще трохи часу. Проте теплі відносини всередині родини, щире піклування, час, проведений разом, здатні творити дива і дарувати приємні емоції.

Нова патронатна сім'я у Дніпрі– Мені сподобалося гратися та стрибати на батутах у торгівельному центрі, – пригадала маленька Кіра свій нещодавній День народження, відзначений в колі нової родини. – А ще ми гуляємо разом, їздимо на природу, граємося на майданчику.

А допомагають вихователям спеціалісти управління-служби у справах дітей та психологи.

 

Як стати патронатним вихователем?

Людмила Сусленкова, завідувачка сектору з питань соціального захисту дітей управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики ДМР– У Дніпрі функціонують вже 5 патронатних сімей, 2 з них – переселенці з територій бойових дій, – зазначила Людмила Сусленкова, завідувачка сектору з питань соціального захисту дітей управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики ДМР. – Разом у цих сім’ях живуть 15 дітей. Поки що це замале число для такого великого міста, як Дніпро. Але сподіваємося, що патронатних вихователів буде ставати все більше. Для їхньої підтримки на дітей виплачується соціальна допомога (від 2,5 до 3,5 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, залежно від стану здоров’я дитини). Сам патронатний вихователь отримує заробітну плату у розмірі 5 прожиткових мінімумів – на даний момент це 14 600 грн.

Стати патронатним вихователем може будь-який доброчесний, дієздатний громадянин України. Головне – мати належні умови для проживання дітей, та добровільного повнолітнього помічника (це може бути чоловік/дружина, повнолітні син/донька, мати/батько та ін.).

Якщо ви відчуваєте в собі бажання допомагати дітям і сім’ям, звертайтеся до управління-служби у справах дітей за місцем проживання.